Renault Araç Teslimatının Yapılmaması Nedeniyle Yaşanılan Mağduriyet

Yasemen Yasemen05 Ekim 19:16

3.07.2020 tarihinde Renault Mais İzmir bayisine OYAK kampanyası kapsamında Duster marka araç almak in başvuruda bulunduk. Bize aracın 01 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında teslim edileceği söylendi. Kampanya şartları gereği kredi çekilmesi gerekiyor ve kredi tam bir ay sonra onaylandı ve peşinat ödemesi yapıldı bu esnada kredi onayı sonrasında (07.08.2020) aracın 1 ay içinde teslim edileceği bildirildi bir ay sonra sorduğumuzda Ekim 2. Haftası teslim edileceği bildirildi bugün sorduğumuzda 8 günlük teslimat listesinde adımızın olmadığı Bu yakınlarda gelecektir, netleşince ileteceği bildirildi. Bu olaylar olurken ÖTV ye zam geldi euro 10 TL oldu ve ilk imzalanan evrakta gelecek fiyat zamları ve vergi artışlar teslimat fiyatına yansıtılacaktır ibaresi mevcuttur.

Başvurduğumuz tarihte euro 7 TL di. ÖTV zammı yoktu. Haricinde İzmir Renault Mais bayisinde bulunan müşteri hizmetleri temsilcisi telefonlarımıza cevap vermiyor. Mesajlarımızı yanıtlamıyor ve biz sormadan hiçbir bilgilendirme yapmıyor en son mail olarak yazmamızı söyledi ki bugün son attığım maile cevap ta vermedi.

Merkez müşteri hizmetleri 4446622 numaralı telefona yukarıdaki bilgileri paylaştığımda ilgileneceklerini söyledi ama bugün kimse ilgilenmedi ne fiyat artışı nedene teslimat tarihi ile ilgili bilgimiz yok 5 ay sonra teslim edeceğiz deseler yapacak bir şeyimiz yok euro 20 lira olsa umurlarında değil koskoca Renault fabrikası önceden araçlarını satıp euronun çıkması bekliyor sanırım yoksa 3 ayda bir araba üretilmez mi? Veya bir termin tarihi belirtilmez mi?  

Bize bir türlü teslim tarihini vermedikleri için elimizdeki aracı erkenden sattığımız için şu an mevcut artışları ödeyecek paramız yok haricinde yaşadığımız mağduriyetler 3 ay boyunca anlatılmaz bizi 3 aydır araçsız bıraktılar ve ne bir ilgi ne bir alaka ne bir müşteri memnuniyeti ne bir bilgilendirme en son buraya yazıyorum insanlara üretmediğin arabayı sat 3 ay beklet araçsız bir şekilde ülkenin durumu malum Euro dolar fırlasın Ötv tavan elde bir hiç verdiğimiz paraya en kötü 2. El araba alamayız ilgisizlik, plansızlık, insan mağduriyeti ve cevap bile bulacağımız yetkili yok.

İletişim sıfır maillere bile hitap etmeden kelimeleri kırmızıya boyayarak mail atıyorlar ne bir iyi günler ne bir saygı ne de bilgilendirme çok mağdur olduk ve şikayetçiyiz bu yapılan mağduriyeti gidereceklerini hiç sanmıyorum ama belki burada birleri yardımcı olur veya birilerini bilinçlendiririz.

Cevaplar

Renault Logo Renault 06 Ekim 11:29

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Aykut 07 Ekim 13:22  

  Siteye baktığımda bizim gibi bir sürü vatandaş var Belli ki ama Renault dalga geçer gibi muhatap dahi almıyor bizi

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Omur 07 Ekim 13:44  

  Biraz önce konuştum aynı şeylerden bahsediyorlar. Sıra varmış

 • profile-icon Aykut 07 Ekim 13:21  

  Aynı durumdayım 28 eylülde teslim edilmesi gereken aracımdan haber yok herhangi bir bilgi yok

 • profile-icon Samet 06 Ekim 20:25  

  Yapılan sözleşme gereği fiyat artışından etkilenmeyeceğiz diye biliyorum ben. Öyle demişlerdi.

 • profile-icon Turan 06 Ekim 14:51  

  Hepimiz aynı gemideyiz ve elimizden hiçbir şey gelmiyor müracaatta bulunan her kişi araba piyasasının şu anki durumundan dolayı en az yüzer bin tl zararda bu abartılmamış bir rakam müracaat esnasında 100 bin liraya sattığımız aracı 2. Elden 200 bin l

 • profile-icon Omur 06 Ekim 11:41  

  Benim aracımda depodaymış bn sigortasını kaskosunu yaptırdım. Araç üzerime geçti ama hala araç yok

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler