Renault ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Burak'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

         

Renault 0 Km Aracımın Fabrika Çıkışlı Hatalı Olması

2.989görüntüleme
Burak
Burak 26 Kasım 2020 01:19

Renault Trabzon yetkili satıcısından 0 km engelli kategorisinde aldığım Dacia Duster model aracım. Bayiden 14.10.2020 tarihinde 0 km olarak galeriden teslim aldıktan sonra yaklaşık 4 km sonra Tehlikeli elektrik arızası uyarısı ve farlarda vol düşüklüğü şikayeti ile Hcs otomotiv servisine geri getirdim. Servis kaydı açılmadan aracımın beyninden hata kodu silindi ve tekrar olması halinde geri getirmemizi söylediler ve birkaç gün sonra aynı arıza meydana geldi. Ek olarak Star-stop devre dışı kaldı ve emniyet kemeri uyarıları da vermeye başladı. Tekrar servise götürdüm serviste geçen 3 gün sonunda 0 km aracımın şarj dinamosu bozuk olduğu söylendi 20 gün sonra yurt dışından parça geldi ve aracın sözde onarıldığı söylendi ve aracımızı teslim aldık.

6 gün sonra aynı arıza ( Tehlikeli Elektrik Arızası ) tekrar meydana geldi. Servise geri bıraktık ve serviste aracın şarj dinamosunun elektrik bağlantı kabloları ısıtılarak yerine takılma işlemi yapıldı ve aracın onarıldığı bize söylendi.***Fabrika Çıkışlı Tüplü araçta elektrik arızasının insan canı açısından çok önemini firma olarak bilmiyorsunuz. Çok yazık Biz araç sahibi olarak aracı servisten almadık ve iade ve değişim talebinde bulunduk. Firma aracın serviste onarılmış olmasını bahane göstererek talebimizi geri çevirdiler. Ve bizden onay isteyerek Merkezden teknik personellerin gelip aracın sorununu gidermeleri hususunda onay istediler geri çevirdik çünkü, 0 km aracım neden sökülüp takılsın ya da arabaya anahtar vurulsun. Doğal olarak talebi hukuki işlem başlatacağımdan geri çevirdim. Söz konusu araç engelli kategorisinde olup, engelli çocuğumuzun Ankara ve İstanbul'daki tedavilerinde ulaşım aracı olarak alınmıştır.

Çocuğumuz sağlık problemi gereği sadece ambulans, ambulans helikopter ve temkinli olmak şartıyla özel araçla seyahat edebilmektedir. Araçla uzun yolda aynı hatadan ötürü yolda kaldığımı düşünürsek ve çocuk rahatsızlandığını var sayarsak en yakın hastaneye çocuğu nasıl yetiştireceğim. Ve en kötü senaryoyu düşünürsek çocuğun başına bir şey gelmesi durumunda firma bu durumu nasıl savuşturacak. Ayrıca aracımın 5 sene sonra satma söz konusu olduğunda aracın servis kayıtları ve yapılan işlemelerin araçta değer kaybı oluşturmaktadır ve bizi maddi açıdan zarara uğratacaktır. Firmanın kendi ürününden kaynaklanan hataları kabul etmemesi, bayinin sattığı ürünün ardında durmaması marka açısından üzüntü verici. Gün itibari yasal ve hukuki işlemleri başlatacağımızı bildiririz

Renault Logo
Renault26 Kasım 2020 11:04

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

Burak
Burak29 Kasım 2020 01:28

İletişime geçileceği mesajından sonra herhangi bir geri dönüş tarafıma yapılmadı en azından bu süreçte kurumsallık adına geri dönüş yapmanızı beklerdim. 26.11.2020 tarihi ile de avukatıma dava ile süreci ile ilgili noterden vekaletimizi verdim. Artık kanunlar önünde haklarımızı talep edeceğiz.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler