06 Nisan 2013

Renault Serviste Bakımı Yapılan Araçtan Yüksek Ücret Talep Ediyor!

Renault Servis, Megane aracımın 2. yıl bakımı için balatalar hariç 480 TL bakım ücreti çıkardı. Piyasada değişecek parçaların aynısı direkt yetkili yedek parçacılardan alınınca tüm masrafıyla 220 TL tutuyor. Sırf Elf marka yağ yetkili satıcısında 80 TL iken Renault serviste 168 TL.
Herşey piyasanın yaklaşık 2 katı olduğu için, takacağınız parçaları dışardan yetkili satıcılarından alayım, siz takın dedim. Hayır servisten almayınca garanti delinir dediler. Renault garanti dayatması yaparak garantili araç sahibi müşterilerini yanıltıyor. Aracımın bakımını garantiyi deldirip dışarda yaptıracağım ve aracı satacağım. Eşim için alacağım ve çıkmasını beklediğimiz Captur modelinden de vazgeçtim.

Zafer 354 Okunma

Cevaplar

  • Zafer 08 Nisan 2013

    Sesimiz olduğu için sikayetvar.com'a çok teşekkür ediyorum. Renault sorun ile ilgili bir çözüm sağlamayıp sadece fiyatlarının belirlenmiş fiyatlar olduğunu ve bununla ilgili birşey yapamayacaklarını ama öneri olarak durumu yetkili birimlere ileteceğini belirtti. Bir müşteri olarak Renault servisinin benden hakkı olan miktarın 2 katı daha fazla ücret talep etmesinden ve renault'un bu şikayetimi klişe cevaplarla geçiştirmesinden son derece memnuniyetsiz olup, bu memnuniyetsizliğimi de somut olarak tepkilendirerek aracımı satıp bundan sonra da Renault ile herhangi bir bağımın kalmayacağını Renault yetkililerine bildirmek isterim.

  • Renault Temsilcisi08 Nisan 2013

    Sayın sikayetvar.com Yetkilileri, Öncelikle müşterimizin başvurusunu firmamızla paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili gerekli takip ve değerlendirme yapılarak müşterimiz bilgilendirilmiştir. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Değerli Müşterilerimiz, firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön