Renault Servis Garanti Araçtan Ücret Talep Ediyor!

Alper Ö. |

Aracım, Renault megane 3-hatchback dizel/edc otomatik versiyon. Şu anda aracımın km'si 10160 km ve alalı henüz 6 ay oldu. 2 defa araç ekranında "lütfen yağ seviyesini tamamlayınız" uyarısı aldım. Bunun üzerinde aracımı; 23. 03. 2013 tarihinde Tepretoğulları servisine götürdüm. Müşteri yetkilisi, aracın motorunun buharlaşmadan dolayı yağ eksilttiğini ve yaklaşık olarak 1, 5 lt. yağ eklenmesi gerektiğini, bunun da ücretinin 32, 80 tl. olduğunu söyledi.

Ben de bu durum üzerine; aracımın garantisinin devam ettiğini ve neden ücretsiz olarak yağ eklemesinin yapılmadığını sordum. Ancak, Renault' un bunu karşılamadığını söyledi. Renault neden 1, 5 lt yağı ücretsiz eklemiyor.

Etiketler :

Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Alper Ö.
  26 Mart
  12:45

  52.000 Tl' ye aracı satıp,10.000 km'de 6 aylık aracın olağan yağ eksiltmesinden dolayı 1 Lt. yağ eklemek için 32,80 Tl. ücret alan ve bunu garantiden karşılamayan, RENAULT'u tebrik ediyorum.Madem öyle neden aracın ilk bakımı için 20Bin Km'de gelin diyorsunuz.10Bin Km' de aracın yağ eksiltmesi olağan bir durumsa bunu RENAULT olarak karşılamanız gerekirdi.32,80 TL ödeyerek ben fakirleşmedim ama RENAULT çok şey kaybetti.Teşekkürler RENAULT !

 • 25 Mart
  14:00

  Sayın sikayetvar.com Yetkilileri,

  Öncelikle müşterimizin başvurusunu firmamızla paylaştığınız için teşekkür ederiz.
  Konuyla ilgili gerekli takip ve değerlendirme yapılarak müşterimiz bilgilendirilmiştir.

  Saygılarımızla,

  Renault MAİS
  Müşteri Hizmetleri

  Değerli Müşterilerimiz, firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.