02 Mayıs 2016

Renault Scenic Silecek Motoru Problemi...

Arkadaşlarımın "Ne olur Renault'a bulaşma" şeklindeki ısrarlı telkinlerine rağmen köklü geçmişine
duyduğum saygı, güven ve kendi sınıfındaki muadillerine göre üzerinde topladığı
üstün özellikler nedeniyle 3 ay önce 2011 model bir Renault Grand Scenic araç
satın aldım. Geçenlerde Diyarbakır’da yağan sağanak yağmurdan 2-3 gün sonra araç
silecekleri bir tur çalıştıktan sonra bir daha çalışmadı. Servise götürdüm,
kaputun üst köşelerden giren yapraklar ve toz su tahliye bölümünü tıkamış,
yağmur suyu da motorun içine girdiği için motor arızalanmış diyerek benden değişim
için 1200 TL talep ettiler. Elektrik kablolarının ve motorun bulunduğu bölüm
su tahliye bölümünden net bir şekilde neden ayrılmaz? Bu açık bir tasarım hatası değil mi? “Bir daha Renault mu, asla! ” demeden önce bir müddet Renault’un bu konuda bana destek olmasını ve makul bir şekilde bu konuyu çözmesini bekliyor olacağım.

Engin 2.185 Okunma

Cevaplar

  • Engin03 Mayıs 2016

    Ayrıca yaşadığım problem tamamen bir mühendislik hatasından kaynaklanıyor. Neden mi? Su tahliye borusunun tıkanmasına neden olan plastik bir parça var ilgili bölümde. Başka araçlarda yaşanmayan bir şekilde o bölge tıkanınca da suyun toplandığı bölgede hem silecek motoru hem de inanmayacaksınız ama açık bir şekilde elektrik tesisatı bulunuyor. Böyle olunca da silecek motoru ve elektrik tesisatı zarar görüyor. Yani bir Renault Clio veya Scenic alırsanız bu sorunu yaşamanız kuvvetle muhtemel ve çok can sıkıcı. O yüzden lütfen Renault'a bulaşmayın. 18 senedir araç kullanıyorum, bu benim 5. aracım, ben böyle bir şey görmedim!

  • Engin03 Mayıs 2016

    Renault firması yukarıdaki bahsettiğim problem noktasında 1. derecede kusurludur. Ancak şahsıma yardımcı olmamışlardır. Özellikle Renault Clio ve Sceniclerde yukarıda bahsettiğim problem sürekli yaşanmaktadır. Benimle aynı yere parkeden yaklaşık 250 araçta bu tür bir sıkıntı olmamıştır. Aracın su tahliye bölümünün kontrol edilmesi bir sürücüden beklenemez, sürücü lastiklerini kontrol eder, genel olarak aracın çevresini ve altını kontrol eder vs. Ama ben su tahliye bölümünü kontrol eden bir sürücü görmedim/duymadım. Zaten belirtilen problemi gözle kontrol ve tespit etmek çok mümkün değil.

  • Renault Temsilcisi02 Mayıs 2016

    Değerli Müşterimiz Sn.ENGIN AKGUN, Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön