Renault Megane 3 EDC Sorunu.

İbrahim A. |

2013 Megane 3 EDC şanzıman aracım var. Bugün İstanbul'dan Giresun'a gelirken trafik ışıklarında durduğum esnada ekranda vites kutusunu kontrol ediniz uyarısı verdi. Aracı stop edip biraz bekleyerek tekrar çalıştırdım bu defada ekrandaki D simgesi yanıp sönmeye başladı. Tekrar stop edip çalıştırdım düzeldi. Vitesi manuele alarak tüm vitesleri denedim sorun olmadı, geri vitesi denedim sorun olmadı.

Ben aracımı İstanbul'da Kemal Tepretoğulları Renault servisinden satın aldığımda 22000km-şeydi şu an 35000km'de. Bu servisten kesinlikle memnun değilim, daha önce farklı konularda çok büyük sorunlar yaşadım.

Şu anda da garantisi devam etmesine rağmen sorun çıkartmalarından ve sorunu garantiye sokmamalarından korkuyorum. EDC şanzıman arızalarının da pahalı olduğunu biliyorum. Bu konuda sorun yaşayan veya çözümünü bilen var mı yardımlarınızı bekliyorum.

Etiketler :

Şanzıman Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 09 Temmuz
  14:24

  Değerli Müşterimiz, Sn. İbrahim Akpınar;

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.

  Saygılarımızla,

  Renault MAİS
  Müşteri Hizmetleri

  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

 • İbrahim A.
  09 Temmuz
  06:50

  Problem ile ilgili forumlarda vs.. genelde arastirma yaptım. Genelde bilgisayara baglayip bir şey yok diyormus servisler. Ama sorun beyin, sanzuman, atesleme ya da vanalarda çıkabiliyormuş. Bende Trabzon'daki yetkili servisi aradım. Ekranda yazı varken gel yoksa bir şey çıkmaz dedi. Dedim ben nasıl denk getireceğim onu hem uyari yazisi cikacak bir de hemen ayni anda servis bulup gostercem. lütfen yardim edin