Renault Megane 2 Kronik Döner Kontaktör Arızası!

Onur A. |

2009 model Renault Megane 2 aracımın airbag ışığının yanması sonucu internette yaptığım araştırmada bunun Megane 2'lerde kronik bir sorun olan döner kontaktör arızası olduğunu öğrendim. Gösterdiğim serviste bunu onayladı ve değişimi için yüksek bir fiyat çıkardı.

Ben aracımı gayet düzgün kullanan ve sıfır aldığım aracımı lastik değişimine bile servise götürmüş biri olarak bu arızanın kişisel kullanımdan ötürü olduğunu düşünmüyorum. Büyük ihtimalle Renault'un uygun olmayan kablo kullanması sonucu bu kablonun sıcak-soğuk farkıyla sertleşmesi ve kopması sonucu arızanın oluştuğunu ve Renault Mais tarafından bu arızanın ücretsiz giderilmesini rica ediyorum.

Etiketler :

Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Onur A.
  07 Mayıs
  11:30

  Şikayetim değerlendirme sonucunu paylaşmak istiyorum:
  Aracımı aldığım ilk günden 75bin km\'ye kadar lastik değişimine bile servise götürmeme rağmen bunu değil de bardağın boş kısmını görüp son 2 bakıma servise götürmediğime takılıp ücretsiz değişime onay vermediler ve %10 indirimle 650 TL masraf çıkardılar. Dışarıda 100tl\' ye yapılan bir işlem için fahiş bir fiyat istenmektedir. Bir daha Renault\'mu? Asla! Keşke bakımıda ilk günden beri dışarıda yaptırsaymışım 100TL\'lik bakımlara 300-400 TL verdiğimizle kaldık yazık!

 • 02 Mayıs
  10:10

  Değerli Müşterimiz, Sn. Onur AYDINGÖZ,

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.

  Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri

  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.