22 Ocak 2015

Renault Megane 2 Döner Kontaktör Arızası ve İç Kapı Kolları Deformasyonu.

2004 megane 2 aracımı 2. el olarak aldım. Daha 1000 km kullanmadan airbag ışığı yandı. Araştırmalarımda döner kontaktör denilen parçadan kaynaklı megane 2 araçların kronik sorunu olduğunu, serviste 600 TL maliyet çıkacağını öğrendim. Kendi imkanlarımla çıkma, sağlam bir zemberek temin ederek aracımdaki airbag ışığı hatasını giderdim ancak şimdi de gösterge paneli ışıkları (kapıların açık-kapalı olduğunu gösteren bölüm) sönmüyor.

Bunun içinde serviste program atılması gerektiği söylendi. Bir de iç kapı kolları kötü malzemeden yapılmış olacak ki çikolata kağıdı gibi kat kat soyulmuş. Saydığım bu sorunlar kullanıcı hatası olmamasına rağmen maliyet hep kullanıcıya ait.

Mehmet 1.575 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet 06 Mart 2015

    Sosyal ortamda irtibat kurulacak mesajı geleli 13 gün oldu. Acaba Renault jest yapıp Fransa'dan mühendismi gönderecek diye heyecanla bekliyorum. Şaka bir yana, sayın Renault yetkilisi tereyağındaki bir saç teli mide bulandırır ya bende de araca karşı o duygular gelişti satılığa çıkardım, Alman markalarından arayışa geçme kararı aldım. Mümkünse hizmetlerinizle ilgili irtibat kurmayalım.

  • Mehmet 20 Şubat 2015

    Sorunumla ilgili aramalarını beklemeden servise gittim. Işığın sönmediğini söyledim. Ön gösterge paneli komple değişecek dediler. Sorunun soketten olabileceğini söylediğimde kontrol ettiler, öyleyse sinyal kollarının olduğu bölüm komple değişecek 680 TL'dediler. Özetle sorunun nereden kaynaklandığını anlamadan hemen komple değiştirme yoluna gittiler. Sonra sanayide elektrikçiye götürdüm aracı. Elektrikçi sokette bir kablo şase yapıyor deyip olması gereken yere taktı ve gerçekten sorun oradanmış, borcum ne dediğimde bunun için para mı alınır dedi ve teşekkür edip ayrıldım. Serviste ise sanki paraları yoldan topluyor muşuz gibi komple değiştirelim olmazsa eğer başka nedenleri de araştırırız deniyor. Kapı kolları içinse zaten yaşlı araba olur dendi, 2009 modellerde bile var dediğimde o kullanıcı dandır mazereti sunuldu. Anladım ki servise ver hep ver ama kullanıcı hatası olmayan durumlarda bile bir şey isteme. Kimseye bu markayı tavsiye etmiyorum

  • Renault Temsilcisi22 Ocak 2015

    Değerli Müşterimiz, Sn. Mehmet ORHAN, Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön