10 Ekim 2014

Renault Megane 2 Döner Kontaktör Arızası (Kronik)!

2004 Model Megan 2 Dinamik araç sahibiyim. Renault aracımın gösterge panelinde airbag ışığı yandı bu konu ile ilgili olarak servise gittiğimde aracın döner kontaktör denilen parçasının arızalı olduğu ve bunun değişmesi gerektiğini belirttiler. Üstelik fiyatı oldukça yüksek.
Bu arıza ile ilgili olarak yapmış olduğum araştırmalarda birçok megan araçta bu arızalar kronik olarak çıktığı için Renault firması olarak bu arızanın giderildiği ve yenisi ile değiştirildiği bilgisini edindim. Aynı megane 2 döner kontaktör şikayetlerden çoğu kişinin sıkıntısı Renault firmasınca giderilmiş. Benim aracımın da, kullanım hatası ile ilgili olmayan, döner kontaktör arızasının giderilmesini istiyorum.

Cemil 948 Okunma

Cevaplar

  • Cemil 10 Ekim 2014

    Mais tarafından aranarak bakım yaptırmak şartı ile döner kontaktörün %50 indirimli olarak değiştirileceği ifade edildi. Daha sonra yapılan yönlendime ile Ankara Altaylar Renoult servisi benimle iletişime geçti ve bakım için 950 TL civarında bir rakam verildi. Sadece döner kontaktörün ücretsiz değişimini bırakın bi köşeye, bakım yaptırmadan herhangi bir indirim bile yapılması söz konusu değil. Bu durumda? Ben niçin yetkili servise gideyim ? Bu mudur yetkili servise özendirmek ? Bu tavır kesinlikle yetkili servislerden uzaklaştırıyor. Müşteri memnuniyeti, "sizi aradık teklifi sunduk işine gelirse" demek değildir. Yok "Renault'u kimseye tavsiye etmem", yok "bida asla almam" gibi yaklaşımları da doğru bulmuyorum. Bende yetkili servis taraftarıyım fakat 2. el olarak almış olduğum araç daha önce yetkili servise gitmedi ise bunun kabahatı bende değil, Renaultun operasyonel departmanlarındadır.

  • Renault Temsilcisi10 Ekim 2014

    Değerli Müşterimiz, Sn. Cemil OCAK, Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön