Renault Kronik Arıza...

Burak Ö. |

2007 Model Renault Megane 2 (Sedan) araç sahibiyim. Bir süredir aracımın direksiyondan sürtünme cit cit sesleri geliyor ve akabinde hava yastığı servis ışığı (Lütfen Airbag'ı Kontol ettir şeklinde bir uyarı ile birlikte) yandı ve sonrasında cruise Ufak bir araştırma sonucunda bu sorunun döner kontaktör arızası olduğu öğrendim. İnternette araştırdığım kadarıyla Megane modellerinde bu arıza sıklıkla rastlanıp kronikleşmiş durumda olduğunu anladım. Arıza oluştuğundan beri hava yastıklarının devre dışı kaldığını düşünüp bunun da güvenlik zaafı doğurmasından dolayı seyahat esnasında tedirgin oluyorum. Bunun üretici kaynaklı bir arıza olduğunu düşündüğüm için arızamın giderilmesini istiyorum.

Etiketler :

Hava Yastığı Yetkili Servis Tekrar Eden Sorun

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Burak Ö.
  08 Ocak
  15:31

  yapılan aramada firma herzamanki gibi renaultun kroniklesen hatasini kabul etmedi ve serviste %10 indirim yapilacagi söylendi. Disarida daha uygun fiyat ama. ayrıca Renault megandaki diğer knonik sorunlar:kapi kollarinin ve on kisimda dosemede soyulma olması. Emniyet kemerlerinde geri sarma ozelligini kaybetme. Tavsiyem egerki Renault alacaksaniz 2 yıl binip satacaksaniz alin aksi takdirde araç her alti ayda kronik bir hata veriyor

 • 08 Ocak
  09:09

  Değerli Müşterimiz Sn. Burak Öztuna,

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.
  Saygılarımızla,

  Renault MAİS
  Müşteri Hizmetleri
  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.