Renault Koltuk Kılıfı Deri Kısımlarında Çatlak Oluştu.

Mehmet A. |

27.12.2014 tarihinde almış olduğum 2012 model Fluence 1.5 Dci. Dynamic aracımın koltukları yarı deri döşeme olup sürücü koltuğunun deri aksamlarında çatlaklar ve soyulmalar başlamıştır. 2-3 yaşında bu hale gelen aracın 5-10 sene sonrasını düşünemiyorum. Bu sorunun Renault tarafından düzeltilmesini talep ediyorum.

Etiketler :

Koltuk Döşeme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mehmet A.
  08 Nisan
  15:19

  Bu gün servisten arayarak vites topuzunu değiştirdiler. Ancak koltul kilifi için genel merkezin nihai karari olduğunu bu nedenle koltuk kilifi için herhangi bir şey yapamayacaklarını soyediler. Peki vites topuzu degisiyorda koltuk kilifi nicin degismiyor merak ediyorum. Acaba koltuk kilifi başka bir firmayami ait ayni hassasiyeti koltuk kilifi içinde bekliyorum.

 • Mehmet A.
  08 Nisan
  09:44

  Vites topuzunda soyulmalar ve sürücü koltuğu deri aksaminda soyulmalar

  28.03.2015 tarihinde şikayetvar kanalı ile sorunlarımı ilettim. Firma hatasını kabul ederek vites topuzunun ve koltuk kılıfının değişmesi gerektiğini söylediler. Ve değiştirebileceklerini ancak serviste bakım yaptırmam koşuluyla. Böyle bise var mı diye merak ediyorum. Ben de bu sorun giderilmediği takdirde tüm sosyal paylaşım sitelerinden durumu paylaşacağım. Ayrıca Renault Fransaya mail ile şikayetimi bildireceğim. Renault\'nun müşteri memnuniyeti anlayışı bu olsa gerek. Ben kullanıcı hatalı bir parçanın değişimini talep etmiyorum bu parcalar tamamen renaultun kullandigi malzemenin kalitesizliginden kaynaklanmaktadir.
  Ayrıca bu parcalarin kemali 500 TL civarında ben 45000 TL verdim araba aldım bunlarida kendim degistirebilirim. Ama sorun para değil Renault\'nun müşteriye tavri. Ayni metni Renault Fransayada iletecegim

 • Mehmet A.
  01 Nisan
  13:16

  Ayrıca aracın garantisinin bittiğini bu hizmeti verirlerse de müşteri memnuniyeti açısından vereceklerini söylüyorlar ama müşteriyi memnun etmek içinde şart koşuyorlar. Yani Renault' un araçları 3 yıllık mı oluyor. Bir çok aracta görüyoruz 20 sene geçmiş derisinde bir tek çatlak yok. Soyulma yok.

 • Mehmet A.
  01 Nisan
  13:12

  30.03.2015 tarihinde müşteri hizmetleri tarafıma ulaşarak beni en yakın Renault yetkili servisine yönlendirdi. Renault yetkili servisine aracımı 31.03.2015 tarihinde götürdüm. Servis incelemeyi yaparak sürücü koltuk kılıfının ve servise bildirdiğim. Vites topuzunun (üzerinde soyulmalar vardı) değişmesi gerektiğini bu hususu genel merkeze bildirerek tarafıma bilgi vereceklerini söylediler. 1 gün sonra beni arayarak genel merkezin aracın bakımlarının (80000) geldiğini bu bakımları serviste yaptırdığım takdirde koltuk kılıfının değiştirileceğini söylediler. Yani bir hata olduğu ortada niçin peki hatanın düzeltilmesi için şart koşuluyor anlamış değilim. Bende bundan sonra ne Renault arabaya bineceğimi ne de Renault servislerine gideceğimi beyan ettim. Bundan sonra da serviste bakım yaptırmıyorum. o şikayetlerimde giderilmesse ne kadar forum şikayet mercii varsa gerekli başvuruları yapacağım.

 • 28 Mart
  11:21

  Değerli Müşterimiz, Sn. Mehmet Akharman,

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.
  Saygılarımızla,

  Renault MAİS
  Müşteri Hizmetleri

  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.