Renault Haksız Para Talep Ediyor!

Hayrettin C. |

2010 yılında geçirdiğim kaza neticesi arabamı Somtaş Severler Otomobilcilik Motorlu Araçlar ve Ticaret A.Ş.'ye götürdüm. Burada bana kaza neticesi her iki tarafın'da %50, %50 kusurlu bulunduğunu ödememiz gereken tutarın fatura tutarının yarısı olacağı söylendi ve ödememizi yaparak arabamızı buradan teslim alık.

2 gün önce evime bir icra kağıdı geldi ve ben 2520 TL daha ödemek zorunda bırakıldım. Fakat bana hala neden bu ödemeyi yaptığıma dair bir açıklama yapılmadı. Bu konu ile ilgili bir açıklama yapılmasını istiyorum.

Etiketler :

Yetkili Servis Ücretlendirme Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Hayrettin C.
  13 Nisan
  15:23

  Renault müşteri hizmetlerinden arandım ve paranın sigortadan tahsil edilemediği kusur oranlarının daha sonra değiştirildiğinden fatura tutarının kalan yarısının tahsil edildiği bilgisi geldi, şimdi soruyorum

  1.Bana bu tutarın sigortadan tahsil edilemediğinde benden tahsil edileceğini söylediniz mi?

  2.Arabamı yaptırırken böyle bir durum oluşabilir deyip beni uyardınız mı?

  3.Beni uyarmış olsaydınız ben arabamı yaptırmazdım veya yarı fiyatına sanayiide yaptırırdım.

  4.Boyle bir durumun açıklaması ancak şu olabilir. Bilerek söylememek müşteri başka yere kaçmasını önlemek nasıl olsa parasını alırım düşüncesidir.

  5.İyi niyetli hiçbir yaklaşımda bulunmayan sadece para odaklı çalışan sözün ağızdan çıktığını unutan bir firma ve buna bağlı servis anlayışı kaybetmeye hep mahkumdur.

 • 07 Nisan
  13:23

  Değerli Müşterimiz, Sn. HAYRETTİN COŞKUN,

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.

  Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri

  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.