Renault Fluence Araçta Kronik Arıza Olan İkaz Uyarı Sesinin Kesilmesi...

Muhammet P. |

2010 model Renault Fluence model aracım var. Aynı zamanda Renault sever bir kullanıcıyım. Bugün aniden aracımda sinyal, emniyet kemer ikaz sesinin çalışmadığını fark ettim. Bununla ilgili servise danıştığımda bu sesi veren hoparlörün değişmesi gerektiğini ve bu arıza ile sık karşılaşıldığını takriben maliyetin 1500 TL civarında olacağını ilettiler. Bende bunun üzerine internet üzerinden bir araştırma yaptığımda gerçekten bu durumda mağdur olan çok sayıda Fluence sahibi olduğunu anladım. Bir Renault sever ve kullanıcısı olarak böyle bir durumdan üzüntü duydum. Kronik haline gelen bu arızanın kullanıcılarını mağdur etmeden Renault firmasının telafi etmesi gerektiğinde inanıyorum. Benimde isteğim yetkili servisleriniz tarafından da ifade edilen kronik haline gelen aracımdaki bu arızanın giderilmesini istiyorum.

Etiketler :

Alarm Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Muhammet P.
  09 Eylül
  00:31

  Yaptığım şikayet üzerine Renault Mais servis aracılığıyla benimle irtibata geçti. Servis arabamdaki sorunu inceledi ve gösterge ekranının değişmesi gerektiğini bildirdi. Renault Mais servise geri dönüş yapmış ve benden 1500 TL olan değişmesi gereken gösterge için yüzde 10 luk bir indirim yapılmasını bildirmiş. Yani 1350 TL olurmuş. Değerli Renault Mais firması zaten size şikayeti mi bildirmesem de servis bana o indirimi uyguluyordu. Size başvurmamın ne anlamı kaldı ki? Sözde şikayetle ilgilendiniz. Bu sonuç sorunun çözümü değil ki. Müşterinize verdiğiniz değer için teşekkür ederim 150 TL'lik büyük bir indirim içinde ayrıca teşekkür ederim. Bu gösterge arızası kronik bir hal almış siz hale kayıtsız kalıyorsunuz. 20 senelik araçlarda bu arıza görülmezken 6 yaşındaki Fluencedeki bu gösterge arızasının çok fazlaca görülmesi biz kullanıcıların suçu mu?

 • 24 Ağustos
  09:45

  Değerli Müşterimiz Sn.MUHAMMET P.,

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.
  Saygılarımızla,

  Renault MAİS
  Müşteri Hizmetleri
  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.