Renault Fluence Aracım Tamir Edilmiyor!

Nuri Gökhan M. |

13 Ocak 2013 Arkas Otomotiv'den Yeni Fluence 1.5 DCI 110 bg EDC en üst donanımlı ICON model araç satın aldım. Araç 3000-3500 Km sonra hayati bir arıza vermeye başladı. Mayıs 2013'de Araç için Renault yol yardımı çağırdım arızayı tespit edemediler. Daha sonra Haziran başında aracımı Renault Mais'e 10 günlüğüne bıraktım. Araçta arızayı tespit edemediklerine dair bilgi ve belge verdiler.

Araçtaki arıza sürüş esnasında ani güç kaybıydı ve birkaç kez trafiğin ortasında hayati tehlike atlattım. Bunu servise belirttiğim halde aracı kullanabileceğimi söylediler. 9 ay geçti 3. serviste arıza aküden dediler yaptık dediler 3 gün sonra yine arızalandı. Çok ciddi şikayetçiyim dava açacağım.

Etiketler :

Yetkili Servis Tamir Süresi Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Nuri Gökhan M.
  09 Mart
  10:47

  Renault Türkiye malesef aracıma çözümü bulamadı. Ama ben kendim buldum. Kendim aküden şüpheleniyordum. Paris'e gittiğimde oradaki renault ile bire bir görüştüm. Sorunu anlatıp, sorun ile videoları izlettiğimde oradaki bir mühendis aküyü değiştirmemi önerdi. Türkiye'deki servis aküde bir sorun olmadığını ısrarla söyleyip yeni aküyü garantiden takmıyordu. Ben ne olursa olsun Sıfır akü taktırmak istediğimi ve böyle deneyeceğimi, ücretinide ödeyeceğimi söylediğimde ücretini alarak değiştirdiler. Kullanın ve test edin aynı sorunlar olmazsa paranızı iade edip ,garantiden işlem yaparız dediler.Yeni akü takılır takılmaz 11 aydır yaşadığım tüm sorunlar biranda ortadan kalkıverdi. Sorunun aküden kaynaklandığı ortaya çıkınca paramı iade edip, garanti üzerinden işlem yaptılar. Renault elektrik konusunda çok hassastır dedi Fransız yetkililer. Bu yeni arıza türünün litarütüre geçmesi lazım. Aküde ki akım bozukluğu direk EDC şanzımanları etkiliyor.

 • 30 Aralık
  09:55

  Değerli Müşterimiz, Sn. Nuri Gökhan MUTLU

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.

  Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri


  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.