22 Temmuz 2014

Renault EDC Şanzıman Problemi!

Ocak 2014 ayında Clio 1,2 Icon Turbo EDC araç satın aldım. Aracım 1800 km de iken otomatik şanzımanımdan arıza yaptı ve garanti kapsamından değişimi yapıldı. Şanzıman değişiminin üzerinden henüz 2000 km geçmiş olmasına rağmen 4190 km'de aynı şanzıman arızası tekrar meydana geldi. 100000 km garantisi olan bu aracın her 2000 km'de bir şanzımanının mı değişmesi gerekmektedir anlamış değilim. Firmanın aracımı birebir değiştirmesini ya da para iadesi yapmasını istiyorum.

Doğan 18.011 Okunma

Cevaplar

  • Doğan 22 Temmuz 2014

    Ocak 2014tarihinde çanakkale Renault bayiinden 46000 TL karşılığı 0 km clio 1,2 icon turbo EDC araç aldım. Aracı almış olduğum günden bu yana; 1- aracım henüz 1000 km civarında iken medya-navigasyon sistemim arızalandı, servise götürdüğümde yazılımın güncellenmesi gerektiği, yazılım CD sinin ellerinde olmadığı, genel merkezden isteneceği ve aksaklığın giderileceği söylendi, yaklaşık 2 aylık beklemenin ardından yazılım CD si geldi, aracıma uygulandı fakat aracım ile uyum sağlamadı. Bir servis çalışanı tarafından kendi imkanları ile bir yazılım programı indirilerek aracıma uygulandı ve medya-navigasyon sistemim faal hale getirildi. 2- aracım henüz 1800 km civarında iken otomatik şanzımanımdan sesler gelmeye başladı. Aracı servise götürdüğümde vites geçişlerinde 1 ve 2nci vites arasındaki geçişte problem olduğu, şanzımanın garanti kapsamında değişeceği söylendi, gelen sesin ses kaydı vs alınarak fabrikadan parça istendi, yaklaşık 45 günlük bekleyişin ardından otomatik şanzıman değişimi yapıldı. 3- aracım şu an 4190 km dedir. Şanzıman değişimin üzerinden sadece 2000 km geçmiş olmasına rağmen yaşamış olduğum şanzıman arızası aynı şekilde tekrar meydana gelmiştir. Aracımı servise götürdüğümde yine ses kaydı vs alınarak servis kaydı açıldı ve şanzımanın tekrar değişmesi gerektiği söylendi. Hal böyleyken siz Renault 'a sormak isterim ki; --- 3 yıl 100000 km garanti vermiş olduğunuz bu aracın her 2000 km de bir şanzıman mı değiştirmesi gerekmektedir? --- 46000 TL bedel ödenerek 0 km olarak alınan bu aracın bu kadar kısa bir süre ve bu kadar düşük bir km içerisinde böylesine çok ve büyük sorunlar çıkartması sizlerce normal midir? --- "müşteri memnuniyeti" nin Renault için anlam ve önemi nedir? Üzülerek belirtmeliyim ki bir müşteri ve kullanıcı olarak yaşanan bunca olumsuzluk neticesinde hem aracımdan hem de Renault firmasından soğumuş bulunmaktayım. Tekrar 0 km bir araç alacak olsam (-ki yakın zamanda almayı planlıyorum) ; Renault 'un tercihlerim arasında yer almayacağı gayet açıktır.

  • Renault Temsilcisi22 Temmuz 2014

    Değerli Müşterimiz, Sn. Doğan TURAN, Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön