28 Aralık 2015

Renault Direksiyon ve Müzik Çalar Aşınmaları..

18.11.2015 tarihinde satın almış olduğum 57 bin km'deki Megane 3 aracımın direksiyonu ve müzik çaları ileri seviyede aşınmıştı. Kronik olduğunu bildiğim bu problemin Renault tarafından çözüleceğine inanıyordum.

Amacına uygun olmayan malzemelerle üretilmiş parçaların değişimini talep etmenin en temel müşteri hakkı olduğunu düşünüyorum. Nitekim ASF oto aracılığı ile Renault Mais'e resim göndererek garantiden değişim talebimi gerçekleştirdim. Gelen cevap 60 bin bakımını yaptırırsam değerlendirmeye alacakları yönünde. Mekanik bakım ile alakası olmayan bu konunun değerlendirilerek, tarafıma kesin cevap verilmesini rica ediyorum.

Özgür 532 Okunma

Cevaplar

 • Özgür 05 Ocak 2016

  Renault firmasının yanıtı bakım yapılırsa sadece direksiyonun yenilenebileceği yönünde olmuştur. 58 bin km deki aracın 4. yıl bakım fiyatı ise 05.01.2015 tarihi itibarı ile 1400 TL. Renault kıyı otomotiv arayıp bu fiyatı bildirdi. Tüm bu gelişmeler bende işi yokuşa sürme şeklinde bir yaklaşım olduğu izlenimini uyandırıyor. Mevcut şartlar altında bu araç için herhangi bir yatırım yapmayı gerekli görmüyorum. Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim. Aynı araç hakkında yurtdışı kaynaklarında aynı bakımın 5 yıl veya 120 bin km bandında yapıldığı konusunda bilgiler mevcut.

 • Özgür 30 Aralık 2015

  İkinci olarak; Direksiyon deri kaplatma mevcut piyasada 200 TL gibi rakamlara yapılabiliyor. Müzik çalar içinse problem o kadar kronik ki üzerine yapıştırmak üzere etiket satılıyor yaklaşık 10-20 TL gibi rakamlara. Ancak Renault firmasından tatmin edici bir cevap almadığım sürece bu işlemleri yaptırmayacağım. Aracıma binen herkesin Renault araç aldıklarında ne beklemeleri gerektiğini görmeleri açısından. Son olarak bu araç benim kişisel olarak sahip olduğum üçüncü araç ve diğer araçlarım garanti süreleri bitmiş dahi olsa yetkili serviste bakıma girmişti. Renault firmasının tavrı mevcut aracımın yetkili serviste bakım görüp görmeyeceği konusunda belirleyici olacaktır.

 • Özgür 30 Aralık 2015

  30.12.2015 saat 12:20 itibari ile Renault firmasından herhangi bir geri dönüş olmamıştır. Şikayetimde karakter sınırlaması nedeniyle belirtemediğim aşağıdaki hususları eklemek istiyorum. İlk olarak Renault firmasından gelen yanıt aşağıdakilerden biri olsaydı sanırım bu kadar rahatsız olmazdım. 1) Aracınızda bu işlemleri garanti kapsamında yapmıyoruz. 2) 60 bin bakımı ile bu işlemler garanti kapsamında yapılacaktır. 3) Buyurun gelin aracınızın işlemlerini garanti kapsamında halledelim. Ancak Renault firmasının tabiri caizse güven vermeyen sanayi esnafı edasıyla "60 bin bakımını bir yaptırın, bakarız" şeklinde ucu açık kesinlik belirtmeyen bir cevap vermesi oldukça rahatsız edici.

 • Renault Temsilcisi28 Aralık 2015

  Değerli Müşterimiz Sn.Özgür Palantöken, Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön