20 Nisan 2015

Renault Clio 4 Aracımda Sürekli Sorun Çıkıyor!

İlk 1 yıl içerisinde ön farların içten leke yapması, viraj kolu lastiğinden gelen sesler, bagaj kapağından gelen sesler, sorunlu balatalardan gelen sesler ve sonrasında diskte kanal oluşturması, yakıt deposundan gelen sesler, yan aynalardan gelen sesler, sol dikiz aynanın titremesi, iç dikiz aynanın titremesi, sol ön kapıdan gelen ses, yakıt kapağının içe gömülmesi, 89 km'lik araçta iz ve ses yapan silecekler, boya atması, kumandanın arıza vermesi, ilk kalkışta sürekli kaçırma ve aracın titremesi. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Müşteri hizmetleri ve servisleri maymunun üç halini oynamakta çok başarılı.

Ahmet 2.288 Okunma

Cevaplar

 • Ahmet 28 Nisan 2016

  Youtube.com ye Clio 4 far sorunu yazıp izlediğinizde sorun kendini anlatmaktadır. Acayip aydınlatma ile beraber karşı araçlardan sürekli selektör yeme. Aracın ara ara start stop fonksiyonu ya çalışıyor ya çalışmıyor, ayrıca eco modunda araç zor çalışıyor, servis ise bir çözüm üretmiyor. Aks kolunu tutan parça gevşemiş, araç zangır zangır titriyor, verilmiş sadakamız varmış. Ama şimdi aynı sorun yine var. Direksiyona telefon tutacağı alıp artık sorunlarını video yapıp servise göstereceğim, inşallah sorunlara bir çözüm üretirler. Bu aracı aldığım güne bir de çifte standart yapan personellere lanet olsun...

 • Ahmet 27 Şubat 2016

  Aracın farları sürekli leke yapması nedeni ile tam 2 kez değişti. 2 nci değişimde sol ön far da siyah siyah çizgiler yüzünden sürekli dikkatim dağılıyordu. Tekrar servise gittim kendileri de durumu gördü ve 3 kez değişti. Değişen hiçbir şey olmadı üstüne bir de sürekli sellektör yer hale geldim. Değişen far ayar tutmuyor sürekli karşı da ki aracın gözünü alıyor ve video ya çekip tekrar servis yolunu tuttum. Serviste ki 3-4 aracın hepsinde farlarda leke çıktı, depodan yeni farları incelediler her biri birbirinden iç yapısı olarak farklı çıktı. Değişim yapılan ilk farı talep ettim. Halen beklemekteyim. Aldığım güne beddua ediyorum. Çözüm yerine çiçek gönderen bir anlayışa denilecek söz bulumıyo

 • Ahmet 22 Haziran 2015

  Müşteri hizmetlerinden sorumlu şahıs adı lazım değil adamına göre muamele yapıldığını telefonla bizzat arayarak tarafıma beyan etti. Bu bardağı taşıran son damla oldu. Konuyu araştırdım, garanti şartları adamına göre muamele değildir, bu nedenle önümüzde ki ay içinde mahkeme ile sorunu çözeceğim. Aracı kendilerine 4 ten fazla tekrar eden ve giderilemeyen sorunları ile iade edeceğim. Alınan mahkeme sonucunu tüm forumlarda paylaşacağım.

 • Ahmet 20 Nisan 2015

  Bu gün 0216 645 6600 numaradan Renault beni aradı. Sayın müşteri hizmetleri; özellikle bülent adında ki personeliniz beni aramasın ki boşuna zaman harcamayalım. Arıyorsanız adam gibi sözünüz de durun. Bir yıl önce ilk şikayetimde servisiniz aracımı çamurlu fırça ile yıkamasından dolayı sizler bana gereğinin yapılacağını beyan ettiniz ve servise yönlendirdiniz ancak servisiniz haberimiz yok diyor. Hani siz zararımı karşılayacaktınız. Ayrıca sonra ki iki gidişimde yine aracıma zarar verdi servisleriniz. El frenini altında ki döşemeyi tornavida ile bayağı bir çizilmiş servisiniz tarafından, allah'tan servisten çıkmadan fark ettim yoksa üzerilerine almayacaklardı. Servisinizin üçüncü zararını ben kendim karşıladım. Şimdi soruyorum sizlere; gerçekten mağduriyetimin giderilmesi adına samimi iseniz ve takibini yapacaksanız istediğiniz gün ama öğleden sonra olmak kaydı ile arayın yoksa hiç kalp kırmaya gerek yok.

 • Renault Temsilcisi20 Nisan 2015

  Değerli Müşterimiz, Sn. Ahmet Bey, Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön