21 Nisan 2014

Renault Captur 1,2 Aracımın Turbo Motor Problemi Var.

04.02.2014'de teslim aldığımız Renault Captur 1,2 EDC otomobilimiz üretim kaynaklı bir hata sebebiyle 04.04.2014'de yolda kalmıştır ve 2 aylık aracın motor değişimi söz konusudur. Bu tarihte çekici ile Renault Mais Anadolu Şubeye (Maltepe) çektirmiş bulunmaktayız.

Şikayetlerimiz ; Firmadan aracımızla ilgili durumu bildirir, hatayı anlatır ve çözümü iletir hiçbir iletişim olmamıştır. Tek arama, onayımız olmadan motorun açılmasından şüphelenmemiz sonrası yapılan onay amaçlı aramadır. Firma şikayet sistemine açtığımız 3 yazılı, 2 sesli şikayete bugüne kadar hiçbir geri dönüş yapılmamıştır. Aracın motoru onayımız olmadan açılmıştır.

Umut 1.937 Okunma

Cevaplar

  • Umut 15 Mayıs 2014

    Konu şikayetimiz hala devam etmektedir. Firmanın sitesine ve aracı aldığımız Anadolu şubeye defalarca belirttiğimiz şikayete rağmen bizi muhattab alıp bilgi veren olmamıştır. Bu siteye yazdığımız şikayetin ertesi günü Müşteri hizmetlerinden bir telefon gelmiştir ve bundan sonra tek kontak kişi ben olacağım sizi her süreçten haberdar edeceğim diyen Ömer Bey konu ile ilgili bizi rahatlamaya çalışmıştır. Araç 4 Nisan 2014 gününden beri üretim hatası sebepli servistedir, yargı süreci ile uğraşacak maddi manevi enerjimiz olmadığını bilen firma araç değişim talebimiz kabul etmemiş ve bizi motor değişimini kabul etmek zorunda bırakmıştır. Buna rağmen aracın servise tesliminin 41. gün olan bugün (15.05.2014), ne bir daha müşteri hizmetlerinden ne de hem satın aldığımız hem de şu anki servis işlemini yapan Renault Mais Anadolu Şube den bir bilgilendirme yapılmamıştır. Bugün bizler arayıp bir şeyler öğrenmeye çalıştığımızda da Müşteri Hizmetlerinden bu işi yakınen ben takip ediyorum diyen Ömer Bey "siz internete yazmıştınız değil mi" diyerek konuyla ilgisinin ne derece de olduğunu anlamamızı sağlamıştır. Arkasından arayıp sorduğumuz Anadolu Şube Motorunuz geldi ama borusu eksik çıktı o yüzden henüz net birşey söyleyemiyoruz diyerek kurumsallığın(!) ve güvenilir(!) firma olmanın ne demek olduğunu tekrar bizlere hatırlatmıştır. Bu şikayetleri okuyan herkes bu firmadan bir şey satın alırken bir kez daha düşünsün rica ediyorum, hem bu kadar para harcayıp hem de bu kadar mutsuz olabileceğiniz ve önemsiz hissedebileceğiniz başka bir hayat tecrübesi yaşamazsınız, istediğiniz mutsuzluk, güvensizlik ve paranızı sokağa attığınız hislerini yaşamaksa, lütfen devam edin ve Renault'tan araç alın.

  • Umut 15 Mayıs 2014

    Hayat boyu görüp görebileceğimiz en kötü ürün sonrası hizmet verilmiş, verilmeye de devam etmektedir. Tam 41 gündür aracımız serviste ve hala biz aramadıkça bilgi alalmamaktayız, aradığımız zaman aldığımız bilgi de bakkal seviyesindedir.

  • Renault Temsilcisi22 Nisan 2014

    Değerli Müşterimiz, Sn. Umut SÖNMEZ, Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön