Renault Arızalı Klima!

İlker H. |

13.08.2015 tarihinde henüz garanti süreci bitmeyen aracımı Malatya Renault yetkili servisine klima arızası nedeniyle götürdüm. Bulunduğum yerde yetkili servis olmadığı için bu işi gidiş-dönüş yaklaşık 250 km olmak ve bozuk klimam ile beraber ağustos sıcağında yapmak zorunda kaldım. Aracımı 4-5 kez ben 09 00-18:00 saatleri arasında ben de serviste beklemek koşulu ile servise götürdüm. Sonra bu tam 4-5 günden sonra daha detaylı bir inceleme gerektiğini belirterek, aracımı tam 5 gün serviste beklettiler. Sonra Kahramanmaraş yetkili servisi sonuç klima halen bozuk, müşteri hizmetleri ise hep aynı biz size döneceğiz!

Etiketler :

Isıtma-Soğutma Sistemi Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • İlker H.
  30 Ocak
  01:22

  Şikayet konusu halen geçerli. Renault halen sessiz

 • İlker H.
  23 Ağustos
  22:32

  Yaz boyunca arızalı klimam ile gezmek zorundayım. Ne yazık ki klima aynı mantık ile çalışıyor. İçeride serinlik hissetmeniz çok zor

 • İlker H.
  23 Mayıs
  11:32

  Klimam daki sorun halen devam ediyor. 5 sn.. çalışan ve sonra kapanan bir klimam var. Üstelik araç sıfır km alınsa bile bu böyle. çünkü bu modeller de fabrika çıkışı sorun var.

 • İlker H.
  02 Mayıs
  10:38

  Kardeşim yaklaşık 2 ay önce tüm uyarılarıma rağmen aynı markanın Fluance modelini sıfır km olarak aldı. Ve ne yazık ki acı gerçek ile karşılaştı. Bu sorun bu markanın bu iki modelinde kronik ve fabrika çıkışı arızalı bunu bildikleri içinde herhangi bir şey yapamıyorlar.

 • İlker H.
  10 Nisan
  22:11

  Aracım ile ilgili şikayetim aynen devam ediyor 07.04.2016 tarihinde dış ortam sıcaklığı 25-30 derece iken yaklaşık gidiş-dönüş toplam olmak üzere yaklaşık 350 km lik yol yaptım. Aracımın kliması soğutma işlemini gerçekleştiremedi. Başka hangi araçta böyle bir klima sistemi olduğunu çok merak ediyorum doğrusu. 5-10 saniye çalışıp sonra kendisini kapatan ve tekrar açan bir klima. Renault servisleri arızalı olarak işlem yapıyor. Ama sonuç yine aynı...

 • İlker H.
  08 Şubat
  00:58

  Tarih 03.02.2016 Renault firmasının sözde doğru çalışıyor dediği araç kliması dış ortam sıcaklığı 10 derece iken bile soğutma yapamıyor. Siz hiç 10 saniyelik periyotlar ile kendi kendini açıp kapatan araç klima sistemi gördünüz mü!

 • İlker H.
  29 Kasım
  22:22

  29.11.2015 Tarihinde yani bugün bulunduğum ilçede aracımın bilgi ekranında dış ortam sıcaklığı yaklaşık 18 derece olarak gözüküyordu. Klimayı bir kez daha bu sıcaklıkta test ettim, ne yazık ki 29 Kasım tarihindedış ortam sıcaklığı 18 derece iken bile soğutmayan bir klimaya sahip olduğumu gördüm. Klima yine 10 saniye çalışıyor 5 saniye kapanıyor. Hiçbir araçta klimanın bu şekilde çalışacağının mümkün olmadığını düşünüyorum. Renault markası büyük bir ihtimal ile kronik bir arızayı saklıyor olabilir. çünkü 0 km bu model motora sahip olan araçlarının da bu şekilde çalıştığını bana ilettiler.

 • İlker H.
  23 Kasım
  21:13

  Renault firması ile bugün görüşme gerçekleştirdim. Ancak görüşme yaptığım hanımefendi elinde ki ve ulaştığı bilgilere bakarak şu anda taraflarınca yapabilececekleri birşeyleri olmadıklarını belirtti. Aracımın kliması halen 10 saniyede bir kendi kendisine açılıp kapanıyor. Sorunun aynen devam etmekte olduğunu düşünüyorum.

 • İlker H.
  23 Kasım
  08:50

  Şİkayetimde belirttiğim gibi Renault firması, her seferinde sizinle tekrar irtibat geçeceğiz şeklinde belirtmesine rağmen bunu yapmıyor. An itibari ile herhangi bir geri dönüş tarafıma sağlanmamıştır

 • 19 Kasım
  09:34

  Değerli Müşterimiz Sn.İLKER HAMAMCI,

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.
  Saygılarımızla,

  Renault MAİS
  Müşteri Hizmetleri
  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.