25 Temmuz 2013

Renault Aracımın Motor Bloğunda Çatlak Var!

2012 Mayıs ayında Düzce Önyar Oto'dan sıfır KM Symbol 1.5 DCİ araç aldım. Aracı aldığımdan bu yana sürekli problem yaşadım. Araca düzce serviste 1 defa Bolu servis 1 defa gövdeden besleme yapıldı. Ses problemi yüzünden. Problem geçmemesi nedeniyle tekrar 2012 ağustos ayında bolu servisinde sesin motor takozundan geldiği tespit edilmiş olup aracın motor takozu değiştirilmiş ses problemi giderilmiştir.

Araç 2000 KM civarındayken camlardan gelen çıtırdı seslerinden dolayı araç yine servise girmiştir. Camlardaki ses problemleri giderilmiştir. Arka kapının kolundaki tutacak bölümün kırık olduğunu tespit ettim. O da garanti kapsamında değiştirilmiştir.

Serkan 1.241 Okunma

Cevaplar

 • Serkan26 Temmuz 2013

  Dün sadece 1 defa beni aradılar ve telefonu açamadan kapandı. Sonra da mesaj atmışlar aradık ulaşamadık tekrar sizi arayacağız diye. Bugünde buraya yazıyorlar aradık ulaşamadık diye. Allah kimseyi renaultun eline düşürmesin

 • Renault Temsilcisi26 Temmuz 2013

  Sayın sikayetvar.com Yetkilileri, Öncelikle müşterimizin başvurusunu firmamızla paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili belirtilen iletişim numarasından müşterimize ulaşılamamıştır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Değerli Müşterilerimiz, firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

 • Renault Temsilcisi25 Temmuz 2013

  Değerli Müşterimiz, Sn. Serkan A. Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

 • Serkan25 Temmuz 2013

  Aracımı 20.000km bakımına götürdüğümde aracımın üretim hatalı motor bloğunda çatlak tespit edildi. Aracın motorunun komple değiştirileceği tarafıma iletildi. Müşteri temsilcileri ve yetkil servis ile görüşmemde hiç bir şekilde aracın geri iadesinin söz konusu olmadığı bildirildi. Araç ihtiyacım olduğundan dolayı gayri ihtiyari yasal haklarımı kullanmak koşuluyla aracımın motorunun değiştirilmesini kabul ettim. Ancak değişen motorun garantisi üretici firmanın vermiş garanti süresinde dolacığı söylendi. Bu durumda aracın garanti süresinden sonra tekrar üretim hatasına bağlı bir blok çatlağı olması durumunda garanti karşılamayacak

 • Serkan25 Temmuz 2013

  Motor bloğundaki çatlağın tamamı garanti karşılanacaktır. Üretici firma hatasını kabul etmektedir. Renault araç alacakların bu konudaki incelemelerini iyi yapmalarını tavsiye ederim. Bir araç en önemli parçası olan motorun değişmesi ileride aracı satarken oluşacak olumsuz düşüncelere neden olacaktır. Tüm hukuksal yollara başvurup aracın geri para iadesini ya da yenisiye değiştirilmesini ya da tazminat davası açacağımı belirtmek isterim. Burdan dava sonucunu imkanlar doğrultusunda belgeleriyle yayınlayacağım. Kesinlikle bir daha renault araçların yanında geçmeyi düşünmüyorum. Renault araç aldığım için çok pişmanım. Birde renault müşteri temsilcileri hiçbir şekilde sonuca gitmiyorlar.

 • Serkan25 Temmuz 2013

  Motor bloğundaki çatlağa ek olarak aracım ilk 5000 km gövdeden 2 defa besleme motor takozunun değiştirilmesi camlardan gelen çıtırdı arka kapının tutacağının kırık olması klima gazının az olması gibi nedenlerden dolayı bir kaç defa servise girdi. Ayrıca aracımın sis lambaları olmasına rağmen aracımda sil lambalarının hiç yanmadığını farkettim. Anlayacağınız renaulttan araç alırken bu yazdıklarımı dikkate almanızı tavsiye ederim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön