Renault Aracımın Motor Bloğunda Çatlak Var!

Serkan A. |

2012 Mayıs ayında Düzce Önyar Oto'dan sıfır KM Symbol 1.5 DCİ araç aldım. Aracı aldığımdan bu yana sürekli problem yaşadım. Araca düzce serviste 1 defa Bolu servis 1 defa gövdeden besleme yapıldı. Ses problemi yüzünden. Problem geçmemesi nedeniyle tekrar 2012 ağustos ayında bolu servisinde sesin motor takozundan geldiği tespit edilmiş olup aracın motor takozu değiştirilmiş ses problemi giderilmiştir.

Araç 2000 KM civarındayken camlardan gelen çıtırdı seslerinden dolayı araç yine servise girmiştir. Camlardaki ses problemleri giderilmiştir. Arka kapının kolundaki tutacak bölümün kırık olduğunu tespit ettim. O da garanti kapsamında değiştirilmiştir.

Etiketler :

Motor Kontrol Ünitesi Kapı/Cam Motor Arıza

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Serkan A.
  26 Temmuz
  10:08

  Dün sadece 1 defa beni aradılar ve telefonu açamadan kapandı. Sonra da mesaj atmışlar aradık ulaşamadık tekrar sizi arayacağız diye. Bugünde buraya yazıyorlar aradık ulaşamadık diye. Allah kimseyi renaultun eline düşürmesin

 • 26 Temmuz
  09:30

  Sayın sikayetvar.com Yetkilileri,

  Öncelikle müşterimizin başvurusunu firmamızla paylaştığınız için teşekkür ederiz.
  Konuyla ilgili belirtilen iletişim numarasından müşterimize ulaşılamamıştır.

  Saygılarımızla,

  Renault MAİS
  Müşteri Hizmetleri

  Değerli Müşterilerimiz, firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

 • 25 Temmuz
  15:10

  Değerli Müşterimiz, Sn. Serkan A.

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.

  Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri


  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

 • Serkan A.
  25 Temmuz
  10:22

  Motor bloğundaki çatlağa ek olarak aracım ilk 5000 km gövdeden 2 defa besleme motor takozunun değiştirilmesi camlardan gelen çıtırdı arka kapının tutacağının kırık olması klima gazının az olması gibi nedenlerden dolayı bir kaç defa servise girdi. Ayrıca aracımın sis lambaları olmasına rağmen aracımda sil lambalarının hiç yanmadığını farkettim. Anlayacağınız renaulttan araç alırken bu yazdıklarımı dikkate almanızı tavsiye ederim.

 • Serkan A.
  25 Temmuz
  10:22

  Motor bloğundaki çatlağın tamamı garanti karşılanacaktır. Üretici firma hatasını kabul etmektedir. Renault araç alacakların bu konudaki incelemelerini iyi yapmalarını tavsiye ederim. Bir araç en önemli parçası olan motorun değişmesi ileride aracı satarken oluşacak olumsuz düşüncelere neden olacaktır. Tüm hukuksal yollara başvurup aracın geri para iadesini ya da yenisiye değiştirilmesini ya da tazminat davası açacağımı belirtmek isterim. Burdan dava sonucunu imkanlar doğrultusunda belgeleriyle yayınlayacağım. Kesinlikle bir daha renault araçların yanında geçmeyi düşünmüyorum. Renault araç aldığım için çok pişmanım. Birde renault müşteri temsilcileri hiçbir şekilde sonuca gitmiyorlar.

 • Serkan A.
  25 Temmuz
  10:22

  Aracımı 20.000km bakımına götürdüğümde aracımın üretim hatalı motor bloğunda çatlak tespit edildi. Aracın motorunun komple değiştirileceği tarafıma iletildi. Müşteri temsilcileri ve yetkil servis ile görüşmemde hiç bir şekilde aracın geri iadesinin söz konusu olmadığı bildirildi. Araç ihtiyacım olduğundan dolayı gayri ihtiyari yasal haklarımı kullanmak koşuluyla aracımın motorunun değiştirilmesini kabul ettim. Ancak değişen motorun garantisi üretici firmanın vermiş garanti süresinde dolacığı söylendi. Bu durumda aracın garanti süresinden sonra tekrar üretim hatasına bağlı bir blok çatlağı olması durumunda garanti karşılamayacak