Renault Aracımın Klima Kompresörü Arıza Yaptı!

İdris B. |

2008 model Renault Megane 2 arabamın klima kompresörü arıza yaptı. Bu sorun için servis 1.760 TL parça fiyat ile birlikte yaklaşık 2.300 TL ücret çıkardı. Yaptığımız araştırmalarda bu model arabalarda bu sorunun sıklıkla görüldüğü ve Renault firmasının da bunu kabul ederek parçanın ücretsiz değişimini yaptığını öğrendim.

Gürsoy Oto yetkili servisi ise, aracın bakımının yetkili servisleri tarafından yapılması koşuluyla kompresör fiyatının yarısının karşılanacağını belirttiler. Bu durumda Renault yetkili servisindeki aşırı pahalı bakım ücretleri nedeniyle cebimden çıkacak para hemen hemen aynı olacak. Üstelik son bakımdan daha 5000 KM geçmişken, yağ değişimi ve filtre değişimi gibi işlemler de yapılacak.

Etiketler :

Isıtma-Soğutma Sistemi Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • İdris B.
  30 Ağustos
  15:15

  Şikayet ettiğimiz klima kompresöründen bir çok kişi şikâyet etmektedir. Araba 20.000 km'de iken Şanlıurfa Fırat Oto Yetkili Servisi'nde klimadan tıkırtı geliyor diye not düşülmesine rağmen işlem yapılmadan araç gönderilmiş. Araç şu anda 125.000 km'de. Bu durum ise bizim neden aracımızı yetkili servise götürmediğimizin bir bir kanıtı olmuştur.
  Renault müşteri memnuyeti adı altında parçanın yarı parasını ödemeyi kabul ediyor ama bu bile piyasadan çok daha pahalıya mâl oluyor. Böylece Renault firması müşteri memnuniyeti(!) adı altında müşterisini mağdur etmeye devam ediyor. Kısaca bizde böyle, işinize gelirse demeye çalışıyorlar.

 • 27 Ağustos
  13:50

  Değerli Müşterimiz, Sn. İDRİS B.

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.

  Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri


  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.