Renault Aracım Garanti Kapsamına Alınmıyor!

Selçuk S. |

23.02.2015 sabahı aracım bir anda yolda seyir halindeyken vites tanımamaya başladı (manuel vites) 2. vitese de geçsem 3. vitese de sanki 1. viteste gibi zorlamaya başladı aracı (beyin hatası olduğunu düşündüğüm) araba iyice bağırmaya başlayıp koku da gelmeye başlayınca (İstanbul TEM üstündeydim) arkadan arabalar aracımı zorlamaya başlayınca hemen emniyet şeridine geçip Renault yol servisini aradım ve 20 dakika kimse cevap vermedi. Polislerden rica edip çekiciyle servise gittim. Servis baktı aradı ve baskı balata yanması dedi. 1,5 yaşında 20.000 küsur km'de aracım olduğu için tamam garantiden yapın dedim ama kullanıcı hatası olduğunu ve 1200 TL ödemem gerektiğini ilettiler.

Etiketler :

Vites ve Kutusu Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 25 Şubat
  11:24

  Değerli Müşterimiz,

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.

  Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri

  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

 • Selçuk S.
  25 Şubat
  09:30

  Servise 1200 TL'ye asla yaptırmam dedim ve Renault'a yazdım. Detay istediler verdim. 2 gündür hala dönüş yok ve hala arabasızım. Hala dönüş yapmadıkları için aracımı yaptırıp baskı balatayı teslim alıp garantiyi kapsamadıkları yazısıyla tüketici mahkemesinde hakkımı arayacağım. Detayları buradan iletiyor olacağım. Durduk yere TEM üzerinde hayatımı tehlikeye sokan 20.000 km de aracın ben baskı balatasını yakmışım. Bunu asla kabul etmiyorum...