Renault Aracım Boyalı Çıktı!

Tan K. |

Ocak 2013'de Renault Mais İstinye bayinden almış olduğum yeni kasa sıfır Renault Clio aracımın sol arka çamurluğu boyalı çıktı. Ekspertiz işlemi 15.06.2013 tarihinde Renault'un başka bir yetkili bayinde yapıldı. Renault mais İstinye şikayetim üzerine aracımı incelemeye aldı ve yapılan inceleme neticesinde bunun boya kalite ve tolerans seviyeleri içerisinde olduğunu belirten bir yazı gönderdi.

Daha sonra tarafımca 2 ayrı boya ustasına arabam gösterildi ve onlarında aracın boyalı olduğu dolayısıyla mikron yani boya kalınlık değerlerinin farklı olduğu söylendi. 2.nci el araba alıp satanlar aracımın bu nedenle 3-4 bin TL altında gidebileceğini söylüyorlar. Yasal haklarımı kullanıp mücadele edeceğim.

Etiketler :

Boya Bayi Teslimat

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Tan K.
  01 Temmuz
  09:26

  Bu son araç benim 5.nci Renault marka arabam ama bu olaydan sonra asla ve asla bir Renault araba daha almam.

 • Tan K.
  27 Haziran
  16:37

  Renault Mais 27/06'da bu şikayetim üzerine beni aradı ancak verilen cevap Renault Mais'den gelen yazı ile yani onlara göre hata yok. Dolayısıyla ben de yasal yollardan hakkımı aramak için bugün itibariyle bir avukat ile görüştüm ve dava açmaya karar verdik. Renault'un anlaması gereken şu ki o çamurluk benim aracımın değer kaybetmesine neden oluyor ve ikinci el piyasayı bu sebeple fiyatı düşürüyor. Bir kaç kişi bunun ayıplı mala girdiği dolayısıyla bu hatanın önden söylenmesi gerektiğini söyledi.Eğer ki bütün arabalarında bu durum olsa ben bu durumu kabul edebilirimdim ancak showroom'daki başka bir clio üzerinde mikron boya ölçer ile yaptığımız ölçümde çıkan değerin aracın diğer yerleriyle uyumlu olduğunu gördüm. Bu arada arayan kişiye ilk incelemenin yine yetkili renault servisinde yapıldığını ve çamurluğun boyalı olduğunu söylediler deyince, bana onların bu konuda uzman olmadığını söyledi....eee ben de bunun üzerine son sözü mahkeme söyler diyorum!!

 • 27 Haziran
  08:20

  Değerli Müşterimiz, Sn. Tan Kara,

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.

  Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri


  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.