12 Mayıs 2014

Renault Araca Monte Edilen Navigasyon Sistemi Düzgün Çalışmıyor.

Aracı satın aldığım firma orijinal olan ve servis garantisinde istersem orijinal navigasyon cihazı takabileceklerini önerdi. Bende taktırmak istedim. Fakat; takılan navigasyon cihazı Renault'un orijinali değil. İki defa aracı satın aldığım Mersin Çayan Renault servine aletin düzgün çalışmadığı ve istenen adresi yazmamıza müsaade etmediğini, devamlı ses düzeninin ayarlanmadığını ve hep en yüksek çalıştığını, yeni rota hesaplamasını yapmadığını, sesli uyarılar yapmadığını bildirdim.

Servise iki defa gittim sonuç alamadım. Cihazın servis tarafından iade alınarak aradaki farkı ödemek koşulu ile aracın kedisine uyumlu orijinal navigasyon cihazı takılmasını istiyorum. Bu konuda servis ve tarafıma bilgi istiyorum.

Fahri 535 Okunma

Cevaplar

 • Fahri 04 Temmuz 2014

  Şikayetim ile ilgili kişiler beni aradı. Çözüm olarak Mersin Gürsoy otoya yönlendirildim. Gürsoy oto ya 3,07,2014 günü gittim. Şu anda şikayetimin biri hariç diğerleri giderildi. Fakat; araç stop edip tekrar hareket etmek için çalıştırılınca yönlendirme sesi çok yüksek bağırmaya devem ediyor. Her defa yeniden ayarlamak gerekiyor. Bunun da hep böyle olduğu söylendi. Bir hafta kadar kullanacağım eğer sorunlar oluşmazsa şikayetimi silip durumu bildireceğim Saygılarımla. .

 • Fahri 10 Haziran 2014

  Çünkü, şikayetçi olduğum navigasyon cihazı hakkında yeterli teknik bilgi yok. orijinal diye taktıkları cihaz aracın orijinalinde mevcut olan TOMTOM marka değil.Öyle olucada uyumlu çalışmıyor.

 • Fahri 10 Haziran 2014

  Renault aracıma servis garantisi ile takılmış olan navigasyon cihazından memnun değilim. Bu konu ile 3 defa servise gittim, sorun çözülmedi. Serviste gerekli güncelleme ve ayarlar yapıldı .Fakat; bir gün sonra aynı şekilde adresi girerken size yazma, yazımı tamamlama fırsatı vermeden kendi bir adresler bildiriyor. Yönlendirme ses düzenini ayarlıyorsunuz, Aracı her stop edip tekrar çalıştırınca en son ses yüksekliği ile bağırıyor, buda insanları rahatsız ediyor. Ayarlamaktan bıkıyorsunuz. Sabit tutulamıyor. Ben cihazın fabrikanın taktığı orijinali ile değiştirilmesini İstiyorum. Aradaki farkı da ödeyeceğim. değilse tüketici haklarımı aramak için yasal yola baş vuracağım. Saygılarımla.

 • Fahri 02 Haziran 2014

  Aracımdaki navigasyon cihazından memnun değilim. Servis gerekli güncellemeleri ve kullanma şeklini anlattı. Fakat halen sorunlar çözülmedi. Çünkü takılan cihaz araca fabrika çıkışı takılan TOMTOM cihazı değil. Aracı stop ediyorsun ,tekrar çalıştırınca sesli uyarı sistemi son sesi ile bağırıyor. Servisin izahı gibi ayarlıyorum . Aracı tekrar çalıştırınca değişen bir şey yok. Ben bu cihazın aracın orijinali olan TOMTOM cihazı ile değiştirilmesini istiyorum. Arada oluşacak fiyat farkını da ödeyeceğim.

 • Renault Temsilcisi12 Mayıs 2014

  Değerli Müşterimiz, Sn. Fahri KOCABAŞ Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön