30 Haziran 2014

Renault 5 Aylık Clio 4 Aracımda Boya Dökülmeleri Başladı.

Henüz 5 Aylık Renault Clio 4 marka İcon model aracımın kaputunda bölgesel olarak boya dökülmeleri başladı. Bildiğiniz gri boyalar bölgesel olarak döküldü ve kaput sacı görünür hale geldi. Servise götürdüğümde ise 'kuş pisliği' deyip başlarından savmaya çalıştılar. Aracın tavanında bir kaç yerde gerçekten kuş pisliğinden oluşmuş olabilecek bir iki renk bozulması vardı.

Ben de onları örnek gösterip, kuş pisliği renk değişimine yol açabilir evet ama bölgesel olarak boyayı söküp sacı ortaya çıkartacak kadar güçlü değildir dediğimde ise servis sorumlusu kem küm etmekten ileri gidemedi. Renault artık bunun bir kronik sorun olduğunu kabul etmelidir.Hakkımı sonuna kadar ilgili hukuki mercilerde arayacağım.

Okan 2.114 Okunma

Cevaplar

  • Okan 05 Ağustos 2014

    Tüketici mahkemesi ile yaptığım ön görüşme neticesinde,araç boyasında oluşan dökülmelerin mahkeme sürecinde bilirkişi tarafından inceleneceğini öğrendim.Bu konu üzerine daha önceden bilirkişilik yapmış 2 otomotiv bölümü hocasıyla görüştüm.Bu hocalardan biri aracın boyasında üretimden kaynaklı bir kusur olduğunu söylerken diğeri ise araç kaputunda oluşan boya dökülmelerinin 'GİZLİ AYIPLI' olduğu kanısına varıp şifayen tarafıma iletti.Bunları dava öncesi araştırmam beni oldukça rahatlattı.Artık dava süreci boyunca elimin güçlü olacağından eminim.5 aylık arabamın önünde boya dökülmeleri ve kocaman metal saçlar açık bir şekilde dolaşıyorum.Önümüz sonbahar yağmurların artmasıyla büyük olasılıkla o metal saçlar paslanacak ve kaput tamamen işlevini yitirecek gibi duruyor.3 yıllık boya garantisiymiş falan hepsi satış aldatmacısından başka bir şey değil.'google' a girip CLİO4 boya dökülmeleri yazarsanız bu konuda mağdur bir çok kişinin olduğunu da göreceksiniz.Ortada boya kalitesizliğinden kaynaklı bir kronik sorun olduğu aşikar! Firmanın boya ekspertizleri tarafından tarafıma verilen 'aracınızın boyasında üretim kaynaklı bir problem olmadığı tespit edilmiştir' raporunun doğruluğunu kabul etmediğimden Tüketici Mahkemesi'ne başvurmak üzere olduğumu tarafınıza bildiririm

  • Okan 05 Ağustos 2014

    Firmanın boya ekspertizleri tarafından tarafıma verilen 'aracınızın boyasında üretim kaynaklı bir problem olmadığı tespit edilmiştir' raporunun doğruluğunu kabul etmediğimden Tüketici Mahkemesi'ne başvurmak üzere olduğumu tarafınıza bildiririm.

  • Renault Temsilcisi30 Haziran 2014

    Değerli Müşterimiz, Sn. Okan ÖZDEMİR, Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön