Renault 2002 Scenic Kullanım Kitapçığı.

Kerem Y. |

2002 Model scenic 1,6 16v dynamic otomatik vites 2. el araç aldım. Önceki sahiplerinden kullanım kitapçığı bulunamadı. Araç ile ilgili kullanım kitapçığı ve bakım kartı isteğinde bulundum. Ancak geri dönüş yapılmadı. Renault müşteri hizmetlerinin yardımcı olmasını bekliyorum. Yedek anahtar konusunda ise yardım bekliyorum.

Etiketler :

Anahtar/Kilit Sistemi Çağrı Merkezi Bilgilendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Kerem Y.
  07 Mayıs
  16:46

  07.05.2015 tarihinde İzmir Renault Mais\'ten beni aradılar. Merkezin yönlendirdiğini söylediler. İsteğimi kendilerine bir kez daha ilettim. Ne var ki Kullanım kitapçığının ellerinde olmadığını söylediler. (ki zaten bunu beklemiyordum. Ben kendilerinden 2002 Model Scenic 1,6 16v Dinamik Otomatik için kullanım kitapçığının PDF sini istemiştim)
  Şaşrıdığım nokta Renault gibi sağlam bir firmanın 10 yılı aşan araçlara ilişkin tüm belgeleri imha mı ettiği oldu.
  Yedek parçaya lafım yok. Yasa gereği bulmak zor olabilir. Ancak bilgisayar ortamındaki bulunabilen kitapçıkların yok olmasını anlamakta zorluk çekiyorum.
  Çok zor bir şey istediğimi düşünmemiştim. Ne var ki Merkez topu bayiye atarak beni daha da şaşırttı.

  Bu arada Renault Mais Bornova Yedek parçada çalışan öğrencim tarafından aracımla ilgili fotokopiden çekme (baskı kötü) bir kitapçık elde ettim. Ne var ki 2.el Renault marka araç alan bir tüketici olarak yapmış olduğum talebin karşılanması konusunda keşke bana Merkez Yardım etmiş olsaydı.

  Sorunum hala çözülmüş değil Renault Merkez tarafından bu araçla ilgili Kullanma kitapçığını hala talep etmekteyim.
  Dalga geçer gibi bana önce Fransızca olanı gönderdiler sonra açık açık model ve yıl belirtmeme rağmen 2004 Model araca ait kitapçığı mail attılar. İşgüzar çalışanların koca bir markayı zedelemesi bu olsa gerek.

  Umarım talebim değerlendirilir. Saygılarımla
  Kerem yücel
  0505-8142108
  keremyucel@hotmail.com

 • Kerem Y.
  05 Mayıs
  16:03

  Firmanın ilgisine teşekkür ederim. İstediğim kitapçığı hızlı bir şekilde mail olarak gönderdiler. Ne var ki kılavuz Fransızca idi. Mümkünse Türkçe kılavuzunu istiyorum İyi çalışmalar. İlginiz için tekrar teşekkürler.

 • Kerem Y.
  05 Mayıs
  16:01

  Hızlı geri dönüş için teşekkür ederim. Ne var ki gönderilen kitapçık Fransızca idi. Türkçe\'sini göndermenizi rica ederim. İyi çalışmalar.

  Mşt. Hizmetlerinin yaklaşımı çok iyi. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 • Kerem Y.
  02 Mayıs
  15:41

  Müşteri hizmetlerine mesaja hızlı cevap verdiği için teşekkür ederim. Yapmış olduğum telefon görüşmesine istinaden kullanım kitapçığının tarafıma gönderileceğini söylediler. İlgilerine teşekkür ederim

 • 02 Mayıs
  13:52

  Değerli Müşterimiz, Sn. Kerem YÜCEL,

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.

  Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri

  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.