07 Şubat 2014 #2281807

Remax'tan Aldığımız Ev Ortada Yok!

İstanbul'da (Ş** G**'in yönettiği) Remax Akın aracılığıyla 14.07.11 tarihinde bir ev satın aldık. Sözleşme sırasında Remax 5000 TL komisyon aldı. Evin 2013 Şubat ayında bize teslim edilmesi gerekiyordu. Ortada halen bir ev yok. Remax'a bu durumu bildirdik fakat bunun müteahhit ile bizim aramızdaki bir sorun olduğunu, kendilerini ilgilendirmediğini söylediler.


Remax'ın güvenilir bir firma olduğunu düşünerek tüm birikimimizi bu eve yatırdık. Fakat 3 yıldır mağdur durumdayız. Tüm satış sözleşmesi örneklerini ve şikayetimizi Remax'ın Almanya temsilciliğine de göndermiş bulunmaktayız. Sizlerin de konuyla ilgilenmenizi isteriz.

Uğur 1.879 Okunma

Cevaplar

 • Uğur13 Haziran 2014

  Hala çözüm olmayacaksa 10 temmuz itibari ile hem size hem şubenize hemde uluslararası yetkili hangi mahkeme varsa oraya gerekli tüm davaları açacağım.

 • Uğur13 Haziran 2014

  biz bu evi satın alırken ortada müteahhit felan yoktu. Remax satışın tümünü gerçekleştiriyordu. Yoksa evi almaya kalkmazdık. Evi almamızın tek sebebi remax güvenirliliği idi. 5000 lirayı almamışlar da babalarının hayrına mı evi bize satmışlar. Mahkemede görüşürüz. Bakalım tüketici mahkemesi sizin gibi mi düşünüyor. Bu konuyu internet ve diğer platformlarda insanları uyarmak için yaymayı düşünüyorum .Tabi siz şubenizin sorumluluğunun üzerine gitmezseniz . İyi günler dilerim .

 • Remax Temsilcisi18 Şubat 2014

  Sayın Köleci Şikayetiniz ile ilgili Ofisimiz ile görüşülmüş konuyla ilgili ofisimizin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.Mağduriyetinizin muhatabı müteahhittir.Ancak ofisimiz yine de özveri gösterip size yardımcı olmak adına defalarca girişimde bulunmuş aracılık yapmış ve süregelen zaman da da bu yardıma devam etmektedir.Ücretini ödediğini iddia ettiğiniz 5000 tl komisyonu ofisimiz proje işlemlerinde almadığını iletmiştir.Konuyla ilgili ofisimiz her zaman size yardımcı olacağını iletmiştir. Bilginize sunarız aygılar

 • Remax Temsilcisi10 Şubat 2014

  Sayın Köleci Şikayetiniz hakkında ofisimize dönülerek çalışma sürecine ilişkin bilgi istenmiştir. Gelecek açıklama sonucunda tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, Sil

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön