02 Şubat 2015
Yorum Yap
#3018186

Remax Unuttuğum Kornişleri Vermediler!

Uplife Park 'taki kiralık evi Remax ABC 'den kiraladım. 4 yıl sonra çıktım. Fakat kornişleri unuttuğumu hatırladım. o arada yeni kiracı taşınmıştı. Remax 'tan istedim. Kiracı kornişleri vermiyormuş dediler. Remax yeni kiracıya ilettim dedi ama inandırıcı gelmedi. Sonuçta onlar bana ait. Remax bir şeklide bunları alıp bana iade etmesi görevleri arasında. Bu tür işler için benden 4 sene önce 1200 lira almasını biliyorlardı.

Cem 3.719 Okunma

Cevaplar

  • Cem04 Şubat 2015

    Taşındıktan kısa bir süre sonra konuyu emlakçıya ilettim. o sırada yeni kiracı taşınmıştı. Ama sahibinin ben olduğum bir şeyi boşalttığım evde unuttum. Sizce her ne olursa olsun verilmesi gerekmiyor mu? Kendinizi benim yerime koyun. Kartonpiyerin arkasında olduğundan korniş çıkarılsada boya badana açısından görüntüde bir sorun olmaz ki yeni kiracı da korniş taktıracaktır. Taktırmasa bile dediğim gibi kartonpiyer var. Ben de o eve girerken korniş yoktu. Yeni kiracıya da bunlar eski kiracının verilmesi gerekiyor sizin kendinizin taktırması demek zor mu? Burada yeni kiracının karakterini de öğrenmiş olduk. Yeni kiracı girdikten sonra uygun olmaz cevabınızı çok komik buluyorum. Evden çıkarken pantolonumu unutmamdan çok farklı bir durum um sizce? Yeni kiracı geldi pantolonunuzu giyecek vermek uygun olmaz diyebilir misiniz? Ev sahibi ile görüşüp bunu ayarlamak aldığınız komisyon gereği göreviniz diye düşünüyorum. Ama yapmadınız. Umarım yaptıracak biri çıkar.

  • Remax Temsilcisi03 Şubat 2015

    Sayın Karakoyun, Şikayetiniz ile ilgili ofisimiz ile görüşülmüş,taşındıktan uzun süre sonra kornişlerinizi talep ettiğiniz evi boşalttığınız sırada almadığınızdan ötürü bu zaman diliminde yeni kiracı daireyi bu şekliyle görüp tuttuğunu, boya badanın yapıldıktan sonra bu kornişlerin tarafınıza teslim edilmesinin uygun olmadığını tarafınıza iletmişlerdir.Konudan ofisimizin yeni kiracı eve yerleştikten sonra talebiniz doğrultusunda bilgisi olmuştur,yine de bu noktada ev sahibi ile görüşebileceğinizi iletmişler tarafınıza. Sürece bakıldığında yaşanan süreçte ofisimizin ve Gayrimenkul danışmanımızın herhangi bir kusuru yoktur,hizmette aksayan bir durumda söz konusu değildir. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla.

Ziyaretçi Yorumları