14 Mayıs 2013 #1795534

Remax Tahliye Taahhütnamesi Ve İyi Niyet!

Eyüp Alibeyköy Finanskent sitesinde ikamet etmekteyim. Geçen sene nisan ayında Remax pro finanskent şubesi aracılığı ile ev kiraladım. Evi kiralarken emlak ofisi, tahliye taahhütnamesi imzalamamız gerektiğini belirtti. Ev sahibinin "çok iyi niyetli" olduğunu ve tamamen prosedür olduğunu söylediler. Bizde acele ev bulmamız gerektiğinden evi tuttuk.


1. senenin sonunda 1400 tl olan kirayı 2000 tl gibi bir rakama yükseltmek isteyen ev sahibi tamamen bu taahhütnameye güveniyor. Emlakçıya sorduğumuzda "zaten bu rakamları isteyebilmek adına bu taahhütnameyi sizden aldılar" diyor. Remax Pro emlak ofisi çalışanları oraya gelen insanları yanıltmaktadır.

Erkin 917 Okunma

Cevaplar

  • Erkin17 Ağustos 2013

    Remax büronuz bütün sitedeki ev sahiplerini arayıp, kira bedelleriniz arttı, kiranızı artırın diye baskı yapıyormuş. Böyle bir iddaa var. Bununla birlikte depozitomu alma konusunda ev sahibinin değilde sizin süper emlak büronuzun karşıma çıkardığı problemlerle uğraştım. Azıcık sert yapınca hemen yönetici yelkenleri suya indirdi. Siz kurumsal firma kimliği altında, esnaf zihniyetiyle tilki kurnazlığı yapan emlakçılardan daha kurnaz ve daha can yakıcısınız. Sizin bürolarınızın yakınından bile geçmeyeceğim bir daha.

  • Remax Temsilcisi14 Mayıs 2013

    Sayın Erkin, T.taahhütnamelerini genelde ev sahiplerinin isteği doğrultusunda aracı olan ofislerimiz tarafından kiracıdan alınmaktadır .Netice olarak bunu mal sahibi istemektedir. Ancak şu ki, tahliye taahhütnamesi değişen durum karşısında alınan bir belgedir. Kira kontratı ile beraber yapılan t.name hiçbir geçerliliği yoktur. Bu konuyu sıradan bir emlakçıya değil, bir gayrimenkul hukukçusuna sorarak ilerlemenizi ve kira bedeli konusunda buna göre yol almanızı tavsiye ederiz. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön