16 Eylül 2014
Yorum Yap
#2692710

Remax Mağdur Etti!

Remax Abc Bahçelievler Ağaoğlu My City emlak ofisinden ev kiralayıp sözleşme yaptık.Aynı günün akşamı çıkmak zorunda bırakıldığımız önceki evin sahibi 1 sene daha oturabileceğimizi bize bildirdi. Anlaşmayı imzaladığımızın ertesi gününde REMAX ABC Ağaoğlu Bahçelievler MyCity emlak ofisindeki Z**** hanım ise hizmet bedelinin ödendiğini artık geri verilemeyeceğini belirtti. İnsanlık hali olarak herkesin başına böyle bir şey gelebilir.O ev tekrar kiralanacak ve Z**** Hanım o evden tekrar 3900 lira alacak .Bu olay Remax Abc gibi kurumsal bir firmada yaşanmaması gereken bir olaydı.Remax Abc ofisini tarafıma hiçbir sözleşme imzalatmadan haksız zenginleşme suçunu işlediklerinden dolayı dava açacağım.

Mehmet Mehmet 6.260 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet19 Eylül 2014

    Benim hizmetin sunulmasıyla ilgili zehra hanım ile ilgili hiçbir problemim olmadı zaten.Problem olayı anlattığımız 10 emlakçıdan 8 i iyi niyet çerçevesinde paranın geri iade edilebileceğini söylüyor. Hatta zehra hanım bile eğer bulunduğu yerin sorumluluğu kendinde olsa paramızı geri iade edeceğini söylüyor.Bazı şeylerde insan parasını düşünmek yerine vicdanını dinlemeli bence .Benim bu süreçte kimseyi üzecek ve saygısızlık yapacak bir uslubum olmadı.

  • Remax Temsilcisi18 Eylül 2014

    Sayın Oduncu, 21/08/2014 tarihinde ofisimize 3+1 kiralık daire arayışında olduğunuzu iletmiş ve taleplerinize uygun olabilecek daireler hakkında bilgi verilerek daireler tarafınıza gösterilmiştir. Söz konusu daireyi beğenmiş ve birkaç kere gerekli incelemeleri yapmış ve ölçülerini alıp ve bu daireyi kiralamak istediğinizi belirtmişsiniz. Daire sahibine teklif iletilmiş kiralama şartları sunulmuş ,RE/MAX Abc kiralama hizmet bedeli tarifemizi sunmuş, teklifler kabul edilip kontrat tarihi belirlenmiş . 25/08/2014 tarihin de kontrat, iki taraf olarak imza altına alınmış ,daire sahibine depozito taktim edilmiş,RE/MAX Abc hizmet bedelini almış,fatura kesilmiş.Kiralama sürecinde imzaladığınız belgeler,(Gayrimenkul Görme ve Hizmet Bedeli Sözleşmesi, Cayma Akçesi, Kira Sözleşmesi ,Hizmet bedeli faturası,) arşivimizde bulunmaktadır. Sürece bakıldığında ofisimiz size hizmet vermiş ve hizmet bedelini de tarafınızdan almıştır. Gayrimenkule kendi isteğiniz ile yerleşmemeniz ,hizmet bedelini hak etmediğimiz anlamına gelmemektedir.Hizmet eksiksiz olarak tarafınıza sunulmuştur. Bilginize sunarız Saygılarmızla

Ziyaretçi Yorumları