27 Ekim 2016 #6790051

Remax Kira Kontratı

Remax Fil Gayrimenkul acentenizin 20.07.2016 tarihli yazısı.


01- Kiralamış olduğumuz möbleli dairenin önceki kiracıdan kalan elektrik borcundan dolayı biz tatildeyken elektrik kesintisi yüzünden buzdolabındaki yiyecek ve içecekler bozulmuş ve yer döşemesine akmış tatil dönüşünde eve girdiğimizde iğrenç bir koku ile karşılaştık, aradık "elektrik borcunu hemen kapatalım elektrik açma işleminizi yapalım kusura bakmayın" dediler. 22.00 TL borçtan dolayı evimiz berbat oldu, o gün için dahi evi terk etmeyi düşündük, buzdolabındaki 100.00 TL'lik yiyecek heba oldu, temizlik için 250.00 harcadık.
02- Möbleli olarak kiralamış olduğumuz dairedeki eşyaların tümü, ikinci el eşyalar olduğu halde, kira kontratına yeni eşyalar ifadesi kullanılmıştır.
03 -Emlakçı D***B***'ye ilk gün 1.400.00 TL hizmet bedeli ödedik, faturası ekim ayında kapıya konulmuş.

Necdet 7.008 Okunma

Cevaplar

  • Remax Temsilcisi09 Kasım 2016

    Sayın Özen, Ofisimizin açıklaması aşağıdaki şekilde olmuştur; ''Elektrik kesintisi ile ilgili yaşananlar tümüyle bizlerin görev tanımının dışındadır. Taraflara yardımcı olmak adına yapılan bir çalışmadır ve “sorumlu olduğumuz” alana girmemektedir. Hazırladığımız kira kontratında da; kiralanan taşınmazın durumu “sağlam, boyalı” ve kiralanan taşınmazda bulunan sağlam ve çalışır durumdaki demirbaşlar da yeni veya eski yorumu yapılmadan “demirbaş eşya listesi” olarak yazılmıştır. Söz konusu kiralık mülkün kiracıdan teslim alınması sürecinde aidat borçları ve elektrik borçları mal sahibine de ayrıca bildirilmiştir. Meydana gelen durumdan sonra ödemeleri gerçekleştirdi. Ancak kiracının mağduriyetine engel olmadı. Meydana gelen tatsız olayın olduğu gün kiracı ile sürekli görüşerek gerek site yönetimi, gerekse teknik servis ile görüşerek elektriklerinin bir an önce açılması için elimden geleni yaptım.'' Bilgilerinize sunarız

  • Remax Temsilcisi07 Kasım 2016

    Sayın Özen, Şikâyetiniz ile ilgili ofisimize geri dönüş yapılmış, süreç ile ilgili bilgi istenmiştir. Geri dönüş sağlandığında, sizi bilgilendireceğiz. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön