18 Temmuz 2017 #8888699

Remax İncir Konut Alımı Mağduriyeti

Yaklaşık 3 hafta önce Remax İncir (Söke) şubesi aracılığıyla Remax markasına güvenerek bir konut alımı için anlaştım. Remax İncir tarafından bu konut alımı için tarafımdan belli bir miktar kapora alındı. Daha sonra maddi durumumun el vermemesi üzerine bu konutu alamayacağımı ve bana konutun belirtilen özelliklere sahip olmadığını m2' sinin yaklaşık 50 m2 daha küçük olduğunu sözleşmede belirtilen pafta ada veya parselin belediye kayıtlarına uymadığını belirttim ve konuttan vazgeçtiğimi söyledim. Bunun üzerine Remax incir şubesindeki N** bey beni müteahhitle kendi şubesinde bir araya getirdi ve tehditvari konuşmalar yaparak komisyonlarla birlikte toplam 180.000 TL'ye anlaştığımız ev için alıcı ve satıcıdan alınacak komisyonun yüzde 6' lik kısmını ceza olarak ödeyeceğimi söyleyerek Remax çalışanı beni müteahhitle karşı karşıya bıraktı. Remax'ın kalitesine yakışmayan bu olayın çözümünü istiyorum.

Kadir 2.626 Okunma

Cevaplar

 • Kadir28 Temmuz 2017

  Muhatap olduğunuz sorunu çözme konusunda yeterli ilginizin ve geri dönüşünüzün olmadığını belirtmeliyim. Çözüm için hiçbir seçenek sunmamakla beraber sadece konuşmak üzerine kurulmuş bir sorun çözme yöntemi olamaz. Aradığımızda açmayan, hiçbir şekilde aramaları görüp geri dönmeyen bir müşteri temsilciniz mevcut. Ayrıca yasal olmayan bir şekilde ses kayıtları yapılıp sadece kendi şubeleri ile paylaşan bir Remax çözüm (suzluk) merkezi. M

 • Kadir21 Temmuz 2017

  Şikayetimi dile getirdiğim ilk gün ilgilenip geri dönüş yapacağını bildirip daha sonra telefonlarımıza çıkmayan ve geri dönüş yapmayan Remax ana merkezle karşı karşıya kaldım. Şikayetim dile geldikten sonra Remax incir şubesi beni mesleğimle tehdit edip öğretmen olan beni velim veyahut hiçbir şekilde muhatabım olmauan kişi dilekçelerle milli eğitime şikayet edeceğini söyleyip, sunduğum hiçbir çözüm yoluna yanaşmamış ve 3 nüsha olan sözleşmenin kendindeki nüshasında düzeltmeler yapmış evrakta sahtecilik yapmıştır. Elimdeki tüm bu bilgi ve belgelerle gerek yerel gereksede ulusal medyaya şikayette bulunacağımı buradan bildiririm. Kısacası artık kimseye güvenip bu ülkede iş yapamayacağımızı öğrenmiş olduk. Bir öğretmen olarak ada pafta parsel m2 ve benzerl bu tür bilgilere Vakıf olmamanın günahını çektirmeye çalışan firmanızı kınıyorum.

 • Remax Temsilcisi18 Temmuz 2017

  Sayın Erman, Özel e-mailinize geri dönüş yapılmıştır, Saygılarımızla

 • Remax Temsilcisi18 Temmuz 2017

  Sayın Erman, Şikâyetiniz ile ilgili ofisimize geri dönüş yapılmış, süreç ile ilgili bilgi istenmiştir. Geri dönüş sağlandığında, sizi bilgilendireceğiz. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön