27 Ocak 2014

Remax Yanlış Bilgilerle Satış

18 aralık tarihinde babam tarafından Remax Sakarya şubesi H** K** ile anlaşılmış ve sözleşme imzalanmış. Sözleşmenin bir nüshasının tarafımıza verilmesi gerekirken verilmemiş olup süre kısmının boş bırakıldığını sonradan öğrendik. Feshedilme talebinde bulunduğumuzda ise her aramamızda danışman tarafından tarih 3 aydan 6 aya 6 aydan 8 aya çıkartılmış olup elimde sözleşme var mecbursunuz tarzında laflarla karşılaştık. Bin bir uğraşlar sonucunda kendi nüshamızı aldık 240 üzerine çizgi atılıp 90 güne sanki kıyak yapılmış gibi teslim edildi.

Bitti mi? Hayır. Bu süreçte evimize müşteriler getirildi. Lakin bir gelen bir daha gelmedi, nedeni ise 140 metrekarelik daire 160, 2007 yapım yılı 2009, anlaşılan fiyat 160 binden 170 bin olmasıdır. Bunların üzerine halen 90 günden bahsediliyor. Sözleşmede Remax'ın mağduriyetini mal sahibi karşılar yazıyor.

Bizim mağduriyetimiz ne olacak? Remax yetkilileri sizinle çalışmak istemiyoruz, 90 gün ne? Gerekenin yapılıp tarafıma bildirilmesini rica ediyorum.

Şerafettin 1.607 Okunma

Cevaplar

  • Şerafettin31 Ocak 2014

    Sozlesmenin nushasi niye verilmemis peki bunun cevabini atlamissiniz

  • Remax Temsilcisi31 Ocak 2014

    Sayın Ulunç Ofisimiz ile konu görüşülmüş ve sözleşme süreniz 90 güne çekilmiş bu süre içinde herhangi bir işlemde bulunmamanız aksi takdirde bizim hizmet bedeli hakkımız doğacağı süre sonunda sözleşmenin otomatik olarak düşeceği ve herhangi bir hukuki sorumluluğun kalmayacağı tarafınıza iletilmiş.Sözleşme hükmüne göre süreyi beklemeniz gerekmektedir. İlettiğiniz ev kriterleri ile ilgili verilen bilgilerin de m2 brüt 165 ,net 140 m2, olması sebebiyle ilanınız bu şekilde verilmiş. Bu durumda ofis sahibimiz size tüm bu süreçleri aktarmış olduğundan ofisimizin bir ihmali yada kusuru bulunmamaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz Saygılarımızla

  • Remax Temsilcisi30 Ocak 2014

    Sayın Ulunç Şikayetiniz hakkında ofisimize dönülerek çalışma sürecine ilişkin bilgi istenmiştir. Gelecek açıklama sonucunda tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön