16 Ocak 2014

Remax Sözleşmenin Feshini Kabul Etmedi

Bir tanıdık aracılığıyla, çok sıkışık olduğum bir anda E** K**'a güvenip okumadan sözleşme imzaladım. Kendisi vazgeçme hakkım olduğunu 3 kere tekrar etti. Bir ay boyunca bir kere bile ne arandım ne de bilgilendirildim. Yakınmalarım neticesinde, 3 aylık süreçte 600 metrekare evi 7 dakikada gezen göstermelik tek bir müşteri getirdiler. Sözleşmeyi feshetmek istediğimde tavır değişti ve mümkün olmadığını söylediler.

Maalesef brokerına sıkıntımı ilettiğimde de geri döneceğini söyleyip aynı ilgisizlik devam etti. Ne yazık Amerika'da çok güvenilir olan bu kurumun işte Türkiye versiyonu. Ben hukuksal yola başvurmadan denemek istedim.

Betül 1.981 Okunma

Cevaplar

 • Betül 25 Ocak 2014

  Ne yazik gercekle alakasi olmayan bir savunma. Baska ne beklenebilrdi zaten! Keske biraz daha onurlu davranabilseydiniz!

 • Remax Temsilcisi24 Ocak 2014

  Değerli Belen, 22.10.2013 tarihinde portföy sözleşmesi %3+ KDV hizmet bedeli ile 6 aylığına sözleşme sizden alınmış.Sözleşme iptali ile ilgili olarak Gayrimenkul Danışmanımız size herhagi bir taahhütte bulunmamıştır aynı zamanda ofisimizin böyle bir uygulaması da mümkün değildir. Portföy sözleşmesi yapıldıktan sonra her portföyde olduğu gibi, RE/MAX sistemine,sahibinden.com, hurriyetemlak sitelerine girilmiş, ofisimizin düzenli olarak çıkarmış olduğu dergisinde, RE/MAX Türkiye tarafından çıkarılan dergide yine portföye ortak olarak çalışan danışmanlarımızın çıkarmış olduğu dergide portföyün pazarlanması ile ilgili reklam çalışmaları yapılmıştır. Size Ocak ayı başına kadar belli aralıklarla hem telefonla hem de yüz yüze görüşülerek satış sürecinin gidişatı konusunda tüm bilgiler verilmiştir. Fakat sonrasında sizinle iletişime geçilmek istendiği halde maalesef ulaşılamamıştır. Aralık ayında doların artması sebebi ile maalesef portföy fiyatı TL'ye çevrildiğinde daha da artmış olduğundan satışı biraz daha zor hale gelmiştir. Fiyatın revize edilmesi konusunda sizinle görüşülmüş ancak olumsuz yanıt alınmıştır. Portföy alındıktan çok kısa bir sonra portföye teklif alınmış ancak tarafınızca teklif kabul edilmemiştir.Verilen teklif çok uygun bir tekliftir çünkü portföyün alındığı tarihteki dolar kuru ile tl karşılığına denk gelmektedir.Sonrasında yine servis için randevu alınmak istendiği halde maalesef randevu talepleri tarafınızca ertelenmiş ve danışmanlarımız müşterilerine servis verememiştir. Bunlarla ilgili sizinle telefon mesajlarımızda ofisimizde mevcuttur. Şikayetiniz ile ilgili ofisimizin herhangi bir ihmali ve etik dışı çalışması söz konusu değildir. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla..

 • Betül 23 Ocak 2014

  Bu kadar sure icinde daha geri bile donmediler. Ciddiyetten oldukca uzak bir firma. Remax Avrupa acaba buna nasil tepki verir?

 • Betül 19 Ocak 2014

  Henuz bir cevap verilmedi ve çözüm üretilmediği için değerlendirme yapamıyorum.

 • Remax Temsilcisi17 Ocak 2014

  Değerli Belen Şikayetiniz ile ilgili ofisimiz ile ilgili irtibata geçilmiş ve savunma istenmiştir. Konuyla ilgili geri dönüş sağladıklarında sizi bilgilendireceğiz Anlayışınız için teşekkür ederiz Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön