25 Mart 2014

Remax Kaporamı İade Etmiyorlar

Remax Armoni Emlak'tan bir daire için yetkili A** hanım 20.000 TL istedi. Kaporayı alırken vazgeçme durumunda iade edeceğini söyledi. 15 gün sonra vazgeçtiğimi söyleyince vermeyeceğini söyledi, sözlü olarak istediğim an geri vereceğinizi söylediğini hatırlatmam sonuçsuz kaldı. Yardımınızı rica ediyorum.

İlker 2.577 Okunma

Cevaplar

 • İlker 29 Mart 2014

  Sayın Şikayet var yetkilisi, remax yetkilisi kaporamı geri vermiyeceğini bildirdiği için bana kanuni haklarımı bildirirseniz sevinirim.Nasıl bir yol çizmem gerektiğini lütfen açıklayıp yardımcı olur musunuz? Saygılarımla.

 • İlker 29 Mart 2014

  Remax yetkilisi paramı geri vermeyeceklerini söyledi, yani çözüme ,antlaşmaya gitmedi, bu durumda kanuni olarak nasıl bir yol izlemem gerektiğini bildirir misiniz, saygılarımla.

 • İlker 27 Mart 2014

  Ve de bu kapora sizin hesabınıza yatmıştır, kesinlikle satıcı hesabına gönderilmemiştir, yani para sizin hesabınıza yatmıştır, sonradan nereye harcadığınız beni ilgilendirmez.

 • İlker 27 Mart 2014

  Sayın yetkili o zaman kaporayı alırken bunu neden söylemeyip, istediğiniz zaman iade ederiz dediniz, b kapora alırken geri veririz demeseydiniz bu oranda büyük kapora vermezdim, bu ticari ahlaka uygun mu? O zaman niye geri veririz diyorsunuz?

 • Remax Temsilcisi27 Mart 2014

  Sayın Özcan, Ofisimiz ile şikayetiniz ile ilgili görüşülmüş gelen açıklamada size de iletildiği üzere kapora satıcı adına alınır ve firmamız adına kanunen kaparo alamayız.Sizden alınan kaparo da satıcı adına alınmıştır. Biz aracı olarak kaporayı satıcıya iletiriz ve satıcı kaporanın iade edilmesini istemiyor. Ofisimizin aracılık görevi gördüğünü dikkate alarak bu konuda herhangi bir yaptırımımız olmadığını iletmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön