Remax Kaporamı İade Etmiyorlar

İlker Ö. |

Remax Armoni Emlak'tan bir daire için yetkili A** hanım 20.000 TL istedi. Kaporayı alırken vazgeçme durumunda iade edeceğini söyledi. 15 gün sonra vazgeçtiğimi söyleyince vermeyeceğini söyledi, sözlü olarak istediğim an geri vereceğinizi söylediğini hatırlatmam sonuçsuz kaldı. Yardımınızı rica ediyorum.

Etiketler :

Kaparo

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • İlker Ö.
  29 Mart
  20:42

  Sayın Şikayet var yetkilisi, remax yetkilisi kaporamı geri vermiyeceğini bildirdiği için bana kanuni haklarımı bildirirseniz sevinirim.Nasıl bir yol çizmem gerektiğini lütfen açıklayıp yardımcı olur musunuz? Saygılarımla.

 • İlker Ö.
  29 Mart
  20:37

  Remax yetkilisi paramı geri vermeyeceklerini söyledi, yani çözüme ,antlaşmaya gitmedi, bu durumda kanuni olarak nasıl bir yol izlemem gerektiğini bildirir misiniz, saygılarımla.

 • İlker Ö.
  27 Mart
  12:25

  Ve de bu kapora sizin hesabınıza yatmıştır, kesinlikle satıcı hesabına gönderilmemiştir, yani para sizin hesabınıza yatmıştır, sonradan nereye harcadığınız beni ilgilendirmez.

 • İlker Ö.
  27 Mart
  12:22

  Sayın yetkili o zaman kaporayı alırken bunu neden söylemeyip, istediğiniz zaman iade ederiz dediniz, b
  kapora alırken geri veririz demeseydiniz bu oranda büyük kapora vermezdim, bu ticari ahlaka uygun mu? O zaman niye geri veririz diyorsunuz?

 • 27 Mart
  10:33

  Sayın Özcan,
  Ofisimiz ile şikayetiniz ile ilgili görüşülmüş gelen açıklamada size de iletildiği üzere kapora satıcı adına alınır ve firmamız adına kanunen kaparo alamayız.Sizden alınan kaparo da satıcı adına alınmıştır. Biz aracı olarak kaporayı satıcıya iletiriz ve satıcı kaporanın iade edilmesini istemiyor.
  Ofisimizin aracılık görevi gördüğünü dikkate alarak bu konuda herhangi bir yaptırımımız olmadığını iletmek isteriz.
  Anlayışınız için teşekkür ederiz
  Saygılarımızla