Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
25 Mayıs 2022 22:17

En İyi Baskül ve Tartı Tavsiye Ve Satın Alma Rehberi 2023

En İyi Baskül ve Tartı Tavsiye Ve Satın Alma Rehberi 2023

Kilo problemi hemen her insanın yaşadığı bir durum. Tartıya çıkmaya korkar hale geldik ancak kilo kontrolü için de referans alabileceğimiz en önemli cihazlar basküller. Baskül eskilerde analog olarak kullanılan ancak şimdilerde digital olarak ağırlığınızı gramına kadar verebilen hatta bunun ötesinde yağ ölçümü yapabilen tartılara dönüşmüş durumda.

Sağlıklı bir yaşam için kilomuza dikkat etmemiz gerekiyor ve her zaman yediklerimize dikkat edemeyebiliyoruz. Bunu takip etmenin en kolay yolu basküller, artık şık tasarımları ile çok detaylı bilgiler verebiliyor. Sadece kilo değil, vücut endeksinizi, kas kütlenizi, yağ oranınızı ve vücudunuzuda bulunan su oranınızı bile takip edebileceğiniz tartı ve baskül türlerinden hangisini seçmeniz gerekiyor konusu ile ilgili sahip olmanız gereken bütün bilgileri inceledik.

Tartı seçerken nelere dikkat edilir konusunda bilmeniz gereken bütün detayları inceledik. Dijital tartı veya analog tartılardan hangisini seçmelisiniz? Hangi baskül sizin ihtiyaçlarınıza daha uygun?

Hangi baskülü tercih etmeliyim?

Dijital Tartı mı yoksa Analog Tartı mı?

analog basküller

Analog tartılara yıllardır aşinayız. Üzerine çıktığınızda üzerinde rakamlar bulunan dönen bir yuvarlak ile çizgi üzerinde duran bir ölçme sistemine sahip analog tartıların yan tarafına bakarak ta gram detayına bakabiliyorsunuz. Ancak tabi net bir rakam görmek çoğu zaman mümkün olmuyor. Genelde yaklaşık olarak bir ölçüm gerçekleşiyor. Analog tartıları basit çalışma mantıkları ile çok büyük şeyler vadetmiyor.

Dijital tartılar ise daha yaygın olarak kullanılıyor.  Çok basit haliyle kilonuzu ölçüp dijital olarak kilo ve gram cinsinden size sonucu gösteriyor. Dijital tartılar ve basküller analoglara göre daha doğru bilgiler veriyor. Dijital tartılar arasında seçim yapmak biraz zor çünkü oldukça fonksiyonel ürünler bulunuyor.  

Dijital tartılar ve basküller neleri ölçebiliyor?

akıllı tartılar

Dijital basküller kilonuzu ölçebilmesi zaten yapması gereken bir şey. Bunun yanında BMI deniler vücut kütle endeksini yani boyunuzun kilonuza oranını, vücutta bulunan su oranını, kas kütle değerini ve yağ oranını ölçebilen tartılar bulunuyor. Yağ ölçer basküller bu noktada çok doğru sonuçlar veriyor. Üzerinde bulunan algılayıcılar vasıtası ile yağ oranınızı takip etmenizi sağlıyor.

Baskül ve Tartı satın alırken nelere dikkat edilir?

  • Baskül ve tartı satın alırken ihtiyacınızı iyi belirleyin sadece kilo ölçümü yapmak istiyorsanız daha basit ürünlere yönelebilirsiniz.
  • Diyet yapıyor ve sıkı bir kilo takibi yapmak istiyorsanız diğer ölçümleri yapabilen yağ ölçüm tartılarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanında hafızalı basküller uzun süreli kilo ve BMI takibi yapmak isteyenlerin de ilgisini çekebilir.
  • Baskülünüzü banyoda kullanmayı düşünüyorsanız duş aldıktan sonra tartılmak istediğinizde kaymaması önemli bir özellik. Ayağınızı bastığınız yerin kaymayan bir malzemeden yapılıp yapılmadığına dikkat edin.
  • Tartının üzerine çıktığınızda aktif hale gelen ve indikten sonra otomatik olarak belli bir süre sonra kapanma özeliğine sahip baskülleri tercih etmeniz kolay kullanım açısından önemli.
  • Baskülünüzün tasarımına da bir miktar önem vermenizde yarar var. Çok farklı tasarımlara sahip tartılar bulunuyor. Desenli, şeffaf ve renkli modeller arasından banyonuzun tasarımına bir uygun model tercih edebilirsiniz.
  • Yağ ölçümü ve vücut analizi yapan basküller basit tartılara göre daha büyük olabiliyor. O sebeple evinizde tartınızı konumlandırmak için yeteri kadar alanın olduğuna emin olun.
  • Baskül fiyatları çok değişkenlik gösterebiliyor. Çok pahalı bir baskül almanızı bir gerektirecek bir durum yoksa daha ucuz ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir baskül tercih edin.
  • Baskülünüzün yerini değiştirirken oluşabilecek düşme çarpma gibi kazalara karşı dayanıklı olmasına dikkat edin. Hassas ölçümler yapabilen bu cihazların ayarlarının bozulmasını istemezsiniz.
  • Akıllı baskül tercih ederek cep telefonu ile eşleştirerek kilonuzu ve vücut değerlerinizin değişimini takip edebilirsiniz. Vücut analizinizi yapmak istiyorsanız akıllı basküller arasından seçim yapmanız önemli. Akıllı basküller telefonunuzda bulunan sağlık ve aktivite uygulamaları ile de senkronize olabiliyor ve bütün gelişmeleri takip edebiliyorsunuz.
  • Bir çok baskül 150 kiloya kadar ağırlık ölçebilme yeteneğine sahip. Ancak bundan daha fazlasına ihtiyacınız var ise satın alırken en yüksek ölçme kapasitesine dikkat edin.

Profesyonel baskül tercih etmeli miyim?

profesyonel tartılar

Basit basküllerin yanında spor salonlarında, hastanelerde veya doğum uzmanları tarafından kullanılan profesyonel basküller akıllı tartılardan çok daha fazlasını vaat ediyor. Özellik vücut gelişimi yapanlar ya da diyet yapanların özel merkezlerde kullandığı bu cihazlar çok daha fazlasını yapabiliyor. Tabi bu özellikler ile birlikte fiyatları da oldukça artıyor. Bu kadar kapsamlı bir cihaza ihtiyacınız olup olmadığına iyi karar verin çünkü fiyatları gerçekten yüksek. Hamilelikte yaşadığınız kilo değişimlerini  grafiklerle alabileceğiniz, bebeğinizin gelişimi de takip edebileceğiniz bu tartılar birden fazla kişinin bilgilerini de hafızasında tutabilme özelliğine sahip.

Ne zaman ve nasıl tartılmalıyım?

Tartılmak için en doğru zamanlardan bir tanesi de sabah kalkar kalkmaz aç bir şekilde ve kıyafetsiz bir şekilde tartılmaktır. Bununla beraber tuvaletinizi yaptıktan sonra da yapılan tartılma en doğru sonuçlarını verecektir. Kilonuzu doğru takip etmek adına her gün ve aynı saatte tartılmanız en doğru yöntem olacaktır. Tartınızı düz bir zemine oturtun ve dengeli olmasına dikkat edin.

Baskül Ve Tartı Kullanıcı Yorumları

baskül kullanıcı yorumları

Satın almayı planladığınız baskül ile ilgili internetten detaylı araştırma yaparak alın. Kullanıcı deneyimleri ve yorumları seçim yaparken size oldukça yardımcı olacaktır.

Ayrıca ilginizi çekebilir; Baskül kullanıcı şikayetleri

Ayrıca incelemek isteyebilirsiniz; Arzum baskül kullanıcı şikayetleri, Fakir baskül kullanıcı şikayetleri, Aprilla baskül kullanıcı şikayetleri, Xiaomi tartı şikayetleri, Tefal tartı kullanıcı şikayetleri, Polosmart tartı şikayetleri, Felix tartı şikayetleri, Grundig tartı şikayetleri, Medisana baskül şikayetleri, Goldmaster baskül şikayetleri, Techfit baskül kullanıcı şikayetleri, Sinbo baskül şikayetleri, CVS baskül şikayetleri,

En iyi Baskül ve Terazi Tavsiye Listesi 2023

Grundig Ps 5112 Vücut Analizli Cam Tartı

Grundig Ps 5112 Vücut Analizli Cam Tartı

En iyi baskül tavsiye listemizde çokça satılan ve beğenilen Grundig Ps 5112 Vücut Analizli Cam Tartı bulunuyor. Vücut ağırlığı, yağ oranı, su oranı, kemik ağırlığı, kas kütlesi ve bazal metabolizma ölçümü yapabilen ve günlük kalori tavsiyesi verebilen baskül 12 kişiye kadar hafızasında tutabilme özelliği bulunuyor. Otomatik kapanma özelliği bulunduğunu da unutmayalım.

Xiaomi Mi 2 Yağ Ölçer Fonksiyonlu Akıllı Bluetooth Tartı Baskül

Xiaomi Mi 2 Yağ Ölçer Fonksiyonlu Akıllı Bluetooth Tartı Baskül

En iyi baskül tavsiye listesinde sırada Xiaomi Mi 2 Yağ Ölçer Fonksiyonlu Akıllı Bluetooth Tartı Baskül var. Bu tartı xiaomi firmasının ürettiği çok şık aletlerinden biri. Tasarımı oldukça şık ve gizli bir led göstergesi bulunuyor. Vücut kitle endeksi, yağ, su, kas , kemik ağırlığı gibi detayları alabileceğiniz baskülün en büyük artılarından birisi telefonunuz ile senktonize olarak Xiaomi sağlık uygulamasında verilerinizi takip edebiliyor olmanız.

Medisana 48439 Vücut Analizli Baskül

Medisana 48439 Vücut Analizli Baskül

En iyi baskül ve tartı listemizde üçüncü sırada Medisana 48439 Vücut Analizli Baskül bulunuyor. 100gr lık bir sapma payıyla ölçüm yapan baskül Detaylı vücut analizi yapabilme ve 180 kg a kadar ölçüm yapabilme kabiliyetine sahip. Camdan tasarımı ile bulunduğu yere çok yakışıyor.

Voit Akıllı Bluetooth Dijital Baskül - Yağ Ölçer - Vücut Analizi

Voit Akıllı Bluetooth Dijital Baskül - Yağ Ölçer - Vücut Analizi

En iyi tartı ve baskül listemizde sırada Voit Akıllı Bluetooth Dijital Baskül bulunuyor. Voit markasını spor ürünlerinden hatırlıyoruz. Bu sayede sağlık ölçüm ürünlerinde de oldukça kaliteli ürünler ortaya çıkarıyor. Cihaz evinizin konforunda kilo, yağ, kas, BMI, metabolizma hızı ve kemik ölçümü yapabiliyor. Bluetooth 4.0 teknolojisiyle farklı aygıtlara bağlanabilen baskül sayesinde ölçülebilen tüm değerler akıllı cihazlardan görüntülenebiliyor. Akıllı cihazlarda görüntülenen veriler grafiğe geçiriliyor ve veriler çeşitli periyotlar baz alınarak daha sağlıklı kontrol ediliyor. USB aracılığıyla şarj edilen dijital baskülde dahili batarya kullanılıyor. Uygulamaya birden fazla kişi kaydedilebiliyor ve bu kişiler için de veri takibi yapılabiliyor.

Arzum Ar5034 Colorfit Çevre Dostu Baskül

Arzum Ar5034 Colorfit Çevre Dostu Baskül

En iyi baskül tavsiye listemizde sırada Arzum Ar5034 Colorfit Çevre Dostu Baskül var. Değişik tasarıma sahip baskül üzerinde bulunan bir buton sayesinde kendi enerjisine üreterek pil kullanmıyor. Detaylı vücut analizi yapmasada değişik tasarımı ile listemizde yer alıyor. Kullanıcılarından tam not alan baskülü basit ihtiyaç sahiplerine tavsiye ediyoruz.

Anker Eufy Akıllı Bluetooth Tartı Dijital Baskül - Yağ Ölçer - Vücut Analizi

Anker Eufy Akıllı Bluetooth Tartı Dijital Baskül - Yağ Ölçer - Vücut Analizi

En iyi baskül tavsiye listemizde Anker Eufy Akıllı Bluetooth Tartı Dijital Baskül - Yağ Ölçer - Vücut Analizi yerini alıyor. Yuvarlatılmış Cam plaka sizi olası kazalardan korur. Kaymayı önleyen üst plakası ve alçak tasarımı ile üzerine bastığınızda dengeyi kolayca sağlar. Kilogram ve Lbs arasında bir saniye içinde kolayca dönüşüm yapabilirsiniz. Hızlı kablosuz veri aktarımı ile ölçümlerinizi saniyeler içinde görebilirsiniz. Detaylı vücut analizlerinizi ölçebilen baskül Anker kalitesi ile karşınızda.

Fakir Hercules Vücut Analiz Baskülü

Fakir Hercules Vücut Analiz Baskülü

En iyi baskül tavsiye listemizde son olarak yine kullanıcılar tarafından çok beğenilen bir model olan Fakir Hercules Vücut Analiz Baskülü bulunuyor. Fakir Hercules Vücut Analiz Baskülü hassas ölçüm teknolojisi sayesinde vücuttaki yağ, kemik, su ve kas oranlarını en doğru şekilde ölçerek sağlıklı bir şekilde kilo almak ya da vermek için doğru sonuçları sunar. Günlük kalori ihtiyacını belirleyerek eksik ya da fazla kalori alımından haberdar olmanızı sağlar. Zayıf batarya göstergesi ve pil zayıf göstergesi ikaz sistemiyle sizi uyarır ve kullanımda kolaylık sağlar. 150 kg ağırlığa kadar ölçüm yapabilen model, hafıza özelliği sayesinde 12 kişiye kadar bilgi saklama özelliği ile de sürekli ölçüm yapan aile üyeleri için kolaylık sağlar. Otomatik açılma ve kapanma özelliği ile kolay kullanım imkanı sunar. Metal teleskopik boru üzerinde kullanılan 6 mm kalınlığındaki cam taban sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlar. Hafıza temizleme fonksiyonu sayesinde değişen ihtiyaçlarda doğru ve sağlıklı ölçüm sonuçları sunar.

Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek