Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
02 Mart 2022 15:43

En İyi Saç Maşası Tavsiye Ve Satın Alma Rehberi 2023

En İyi Saç Maşası Tavsiye Ve Satın Alma Rehberi 2023

Saç maşaları, acilen hazırlanmanız gerektiği ve bir davete yetişmeniz gerektiği zamanlarda imdadınıza yetişiyor. Kimi zaman saçınıza bir bukle yapmak istediğinizde ya da tarz değişikliği yapıp kıvırcık saçlara sahip olmak istediğinizde ev ortamında hızlı bir şekilde yapabilmek için pratik bir ürün.

Saç maşası çok dikkate alınmayan ve ucuza kaçılan bir ürün. Ancak fön makinesi ve saç düzleştiricilerde olduğu gibi kaliteli bir saç maşası tercih etmek saçlarınızın sağlığı açısından önemli.

Saç maşalarına alternatif olarak saç şekillendirici kullanabilirsiniz ancak saç maşasının yaptığı bukleleri buharlı saç şekillendirici ile yapabilmeniz biraz daha zahmetli. Bu konuda en pratik yöntemin saç maşası olduğunu söyleyelim.

Ayrıca ilginizi çekebilir; En iyi saç düzleştirici Tavsiye ve Satın Alma Rehberi

Saç maşası seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Bu kadar model arasından hangisini seçmeniz gerekiyor? Saç maşası satın alırken dikkat etmeniz gerekenleri incelediğimiz yazımıza başlayalım.

Saç Maşası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Maşası Kalınlığı

Saç maşası satın alırken ilk olarak dikkat etmeniz gereken özelliklerinden biri de saç maşasının kalınlığı. Saç maşasının kalınlığı yapmak istediğiniz bukle ile doğrudan ilgili bir durum. Detaylara geçmeden önce ise yapmak istediğiniz saç şeklinin saç tipinizle de alakalı olduğunu söyleyelim. Saç tipinizi bilmiyorsanız kuaförünüzden bu konuda yardım alabilirsiniz.

Saç maşalarının kalınlığı 10mm ile 50 mm arasında değişiyor. Temel olarak en sık rastladığımız model 25mm lik kalınlığa sahip saç maşaları oluyor. İnce maşalar daha küçük bukleler yapacağından her saç tipine uygun değildir.

13mm lik maşalar sık bukleler isteyen ince telli saçlara sahip kişilere uygundur.

19mm lik maşalar kalın telli ancak sık bukleler yapmak isteyenler için iyi bir tercih.

25mm lik maşalar daha önce maşa kullanmamış kişiler için ve genel modeller yapmak isteyenlerin kullanması gereken ve piyasada en çok bulunan modeldir.

25mm üzeri maşalar daha kalı bukleler ve kalın telli, uzun saçlara sahip olanların tercih etmesi gereken model olarak karşımıza çıkıyor.

Saç Maşası Malzemesi

Saç maşası satın almadan önce yapıldığı malzemenin de saçınızın sağlığı ve bakımı açısından önemi bulunuyor. Seramik başlığa sahip saç modelleri saçınızın kurumamasını sağlar. Ayrıca titanyum ve seramik malzemeden üretilen modeller hem dayanıklı olacaklar hem de çok kısa sürede ısınmalarını sağlayacaktır.

İyonize özellikleri bulunan saç maşaları ise saçlarınızın elektriklenmesinin önüne geçecektir.

Isı Ayarı

Saç maşalarından ısı ayarı bulunan modellerini tercih etmeniz saçınıza uygun bir sıcaklıkta işlem yapabilmenizi sağlar. Eğer çok düz bir saça sahipseniz 230 derecelik bir sıcaklık kalıcı bukleler yapabilmenizi sağlar. Ancak saçınız dalgalı ise 180-200 derecelik bir sıcaklık yeterli olacaktır.

Saç Maşası Kontrol ve Kilitleme

Saç maşası alırken üzerinde kontrol düğmeleri bulunan, açma kapama düğmesi bulunan ürünler daha kolay bir kullanım deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Yine kilitleme özelliği bulunan bir saç maşası ile daha rahat bir şekilde saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

Wag Maşası Nedir ve Nasıl Kullanılır

Son dönemlerde saç maşasından farklı olarak piyasaya çıkan ve bukleleri daha geniş olarak yapan saça doğal bir dalga ve su dalgası modeli veren wag maşalar klasik saç maşalarından biraz daha farklı bir yapıya sahipler. Fransız dalgası olarak ta bilinen bu modeli saçlara vermek için tasarlanan Wag maşalar 3 adet uca sahiptir ve saçlar bu uçların arasından geçerek istediğiniz modeli daha kolay bir şekilde vermenize olanak sağlar.

Saç maşası markaları

Seçtiğiniz ürünün bilindik bir marka olmasına ve garantisinin olmasına dikkat edin. Yaygın servis ve bakım ağının olması da önemli bir konu. Bakımı ve yedek parçaları mümkün olduğu kadar çok bulunan bir model tercih etmeye çalışın.

Saç Maşası Fiyatları

Saç maşası fiyatları çok çeşitlilik gösteriyor. Ucuz ve kalitesiz bir model yerine çok tercih edilen ve memnuniyet düzeyi yüksek bir modeli araştırarak kampanya veya ucuzluk dönemlerinde satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Saç maşası Kullanıcı Yorumları ve Deneyimleri

Saç maşası kullanan kullanıcıların yaptıkları yorumları ve kullanıcı deneyimlerini okuyun. En çok memnun kalınan ürünleri tercih edin.

Bunun yanında ilginizi çekebilir; Saç maşası kullanıcı şikayetleri

Ayrıca; Remington Saç Maşası, Hairens saç maşası, Braun Saç Maşası, Fakir Saç Maşası, Babyliss saç Maşası, Dyson saç maşası, Shibowavy saç maşası, Arzum saç maşası, Sinbo saç maşası, Philips saç maşası, Rowenta saç maşası, Markalarına ait saç maşası şikayetlerini okuyabilir markaların çözüm süreçlerini takip edebilirsiniz.

En İyi Saç Maşası Modeli Tavsiye Listesi 2023

Hairens HRS-320 Otomatik Saç Maşası 25mm

En iyi saç maşası tavsiye listemizde ilk sırada Hairens HRS-320 Otomatik Saç Maşası 25mm bulunuyor. saçlarınızı uçtan dibe doğru değil, dipten uca doğru sarar. (Kuaförlerin kırık fön çekerken yaptığı gibi) Bu sayede saçlarınızın uçlarına fazla ısı verilmez. Saçınızın uçtan dibe doğru her yerine aynı oranda ısı uygulanmış olur. Hem daha kalıcı, hemde daha doğal dalgalar oluşur, hem de saçınızın uçları yıpranmaz. Seramik başlık sayesinde saçlarınız yıpranmadan ısınır, dalgalanır ve seramik başlık hızlı ısınır. Seramik başlık aynı zamanda saç pulcuklarını kapatarak daha ipeksi bir görünüm sağlar. LED Göstergeli Isı ve Hız Ayarı ile 120°'den - 220° dereceye kadar ısıyı led göstergesi ile ayarlayabilirsiniz. Ayrıca LED göstergeli hız ayarı ile dalgalandırma motorunu 5 farklı hız ayarında çalıştırabilrisiniz. Sağa ve Sola Kıvırma Anahtarı, Çıkarılabilir Temas Önleyici Başlık ile cildinize temasını önler. Ayarlanabilir Sesli Bilgilendirme Sinyali ; 3 ile 12 saniye arasında farklı zaman ayarları ile saçınızın kalınlığına göre bip sesi ile sinyal vererek sizi bilgilendirir. Bu sayede maşayı saçınızda kaç saniye tutmanız gerektiğini hiçbir zaman karıştırmayacaksınız.

Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1

En iyi saç maşası tavsiye listemizde ikinci sırada Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1 bulunuyor. Iontec teknolojisi ile milyonlarca iyonu saçlarınızı daha güzel şekil alması için kullanır. Geliştirilmiş ısı kontrolü ve LED göstergesi ile 5 farklı sıcaklığı yakından takip edebilirsiniz. Zor alanlar için ısı arttırma düğmesi. 24 mm lik boyutu ile ideal. Seramik ucu ile oldukça çabuk ısınan modelin otomatik kapanma özelliği ile oldukça güvenli olduğunu da söyleyelim.

Babyliss C332E Sublim' Touch 32 mm Saç Maşası

En iyi saç maşası tavsiye listemizde sırada Babyliss C332E Sublim' Touch 32 mm Saç Maşası bulunuyor. Sublim’ touch seramik kaplaması sayesinde ısıyı saçlarınıza eşit bir şekilde dağıtarak saçlarınızın yıpranmasını engeller. Saç maşası 10 farklı ısı ayarına sahiptir. Saç tipinize uygun sıcaklığı seçerek saçlarınızın dakikalar içinde şekillenmesini sağlayabilirsiniz. Babyliss C325E Sublim' Touch 32 mm Saç Maşası, ayarlanabilen ısı ayarı özelliğine sahiptir. Böylece saçlarınızı uygun ısıda kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. 32 mm kalınlığa sahip maşası sayesinde gün boyu bozulmayan kalıcı buklelere sahip olabilirsiniz. Silikon aparatı sayesinde yüksek ısının cildinizi tahriş etmesini engeller.

Arzum AR5028 Lısa Xl Saç Maşası

En iyi saç maşası tavsiye listemizin sırasında Arzum AR5028 Lısa Xl Saç Maşası bulunuyor. Seramik plakalara sahip modelin 160 ve 200 derece arasında sıcaklık ayarı bulunuyor. 32 mm lik çapı ile geniş bukleler yapabilir, soğuk tutma ucu ile güvenle kullanabilirsiniz. Ucuz ve kaliteli bir saç maşası tercih etmek isteyenler için ideal bir ürün olduğunu ve oldukça iyi yorumlara sahip olduğunu söyleyelim.

Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası 38Mm Su Dalgası

En iyi saç maşası tavsiye listemizde sırda bir wag maşası olan ve oldukça çokça tercih edilen Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası 38Mm bulunuyor. Derin wag maşa ile istediğiniz dalga boyunu kendiniz kullanım şekline göre belirleyebilirsiniz. Seramik alaşımı ile hızlıca ısınır ve normal yoğunluktaki saçlara 5-10 dakika içerisinde tamamen derin wag dalgası yapılabilir. Normal saç maşaları ile saatlerce sürecek işlemi Hairens HRS-110 derin wag maşası ile çok daha kısa sürede elde etmeniz mümkün. Hairens saç maşası ısınma süresi çok daha kısa olan, farklı ısı dereceleri ile her saç tipine göre ayarlanabilir yapısı ve titanyum kaplama başlığı ile gerek profesyonel kuaför salonlarında, gerekse de bayanların evde kişisel kullanımına göre dizayn edilmiştir. Ayarlanabilir ısı, Emniyet kilidi, 360 derece döner kablo, 2.5 metrelik uzun kablo, Seramik silindir gövde ve otomatik kapanma özellikleri ile listemize giriyor.

Fakir Estelle Krom 25 mm Saç Maşası Siyah Rose

En iyi saç maşası tavsiye listemizde fiyat performans ürünü Fakir Estelle Krom 25 mm Saç Maşası Siyah Rose bulunuyor. Basit sade ve etkili bir saç maşası isteyenler için ideal bir saç maşası. Ürün ısıyı saçlarınıza eşit bir şekilde dağıtarak saçlarınızın yıpranmasını önleyen seramik kaplamaya sahiptir. 360 derece döner kablosu ile saçlarınızın her bölgesine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 200 dereceye kadar ayarlanabilen ısı ayarı özelliği saç tipinize uygun ısıyı ayarlamanıza yardımcı olarak saçlarınızın yıpranmasını önler. Saçlarınızın elektriklenmesini ve yıpranmasını önleyen saç maşası 25 mm çapındadır. Oldukça kullanışlı ve pratik olan Fakir Estelle Krom 25 mm Saç Maşası, istediğiniz yere kolaylıkla sabitlemenizi sağlayan asma halkasına sahiptir.

Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek