Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
21 Mart 2022 20:02

En İyi Online Dizi ve Film Platformları Tavsiye Listesi 2023

En İyi Online Dizi ve Film Platformları Tavsiye Listesi 2023

Günümüzde herkes birer içerik tüketicisi haline gelmiş durumda. Vaktimizde çok değerli olduğundan dolayı bir içerik izlemek istediğimizde program başlama saatinde televizyon karşısında olamayabiliyoruz. Artık Tv izleme uygulamalarında bile kaçırdığınız programları geri sarıp izleme imkanınız var.

Artık Tv dizileri eskisi kadar rağbet görmüyor. Online Dizi platformları hayatımızın tam orta yerinden girdi ve oldukça başarılı bir hale geldiler. Bu gibi platformlara özel diziler ve filmler bile çekiliyor. Yani bütçeleri oldukça fazla. İçerik sayılarının ve kalitelerinin artması ile de rekabet oldukça yüksek. Birbirinden kaliteli diziler artık insanların gündemlerini oluşturmaya başladı. Sinemalarda vizyona girmeyen filmler artık online platformlarda ilk defa görücüye çıkıyor. Vizyondan kalkan filmlerin de birçoğunu bu platformlardan izlemek mümkün. Sadece film ve dizi değil Belgesel, Talk Showlar, stand-up gösterileri ve internet söyleşi içeriklerini de online içerik platformlarında bulmanız mümkün.

Kullanıcıların online dizi-film izleme platformlarından en çok şikayet ettiği konular ile ilgili ilginizi çekebilir; Digital yayın platformları şikayetleri araştırması

Günümüzde internet bağlantısı olmayan ev neredeyse yok gibi. İnternet hızları gün geçtikçe daha da artmaya başladı. Bu sebeple takılmadan ya da indirmeden içeriklerinizi rahatça izleyebilme imkanınız bulunuyor.

Online platformlar belli bir ücret karşılığında aylık abone olup istediğiniz içeriği izleyebildiğiniz platformlardır. Bunun yanında ister web üzerinden bilgisayarda isterseniz Mobil uygulaması vasıtası ile ya da akıllı TV lerde bulunan uygulamaları üzerinden izleyebilirsiniz. Hatta bazı online içerik servislerinin mobil uygulamaları üzerinden içerikleri indirerek offline olarak izleme imkanınız bile bulunuyor.

Ayrıca ilginizi çekebilir; En iyi televizyon tavsiye ve satın alma rehberi

En iyi Online İçerik Platformları Listesi

Netflix

Online içerik denice ilk akla gelen platform olan Netflix bugün dünya üzerindeki en büyük yayın platformu özelliğini sürdürüyor. 1997 yılında DVD kiralama servisi ile işe başlayan şirket Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya'da kuruldu. Şu an dünya genelinde 195 milyondan fazla abonesi bulunan uygulamanın en büyük patlaması 2012 yılında oldu. Türkiye’de 3.5 milyon abonesi olan Netflix, 2012 yılın dan sonra kendi içeriklerini üretmeye ve bu konuda ciddi yatırımlar yapmaya başladı. İlk orjinal içeriği olan ‘’House of Cards’’ dizisidir.

Ülkemize özel özgün içerikler üreten Netflix; Atiye, Hakan Muhafız, Pera Palasta Gece Yarısı gibi kaliteli ve yüksek bütçeli diziler ile Türk izleyicisinin de oldukça ilgi gösterdiği biri platform haline geldi.

Sadece kendi yapımları değil daha eski yapımları da bulabileceğiniz bir platform olan Netflix’in aylık üyelik fiyatları da 2023 yılı itibari ile; Temel Plan: 26.99 TL, Standart Plan: 40.99 TL, Özel Plan: 54.99 TL şeklinde.

BluTV

Digital yayın platformları arasında en yaygın olan diğer marka ise BluTV. Doğan Holding bünyesinde faaliyet gösteren BluTV içerisinde de çok özel ve özgün yapımlar bulunuyor. Daha çok Türk halkına hitap eden yapımlar bulunan platformun içerisinde yüzlerce yerli ve yabancı yapımlarda bulunuyor. Bu yapımların da oldukça kaliteli olduklarını söyleyelim.

Web üzerinden ve mobil uygulama üzerinden erişim sağlayabileceğiniz platformun ilk yerli yapımı 2017 yılında yapılan Masum isimli dizidir. Platform bu tarihten itibaren özgün içerikler yapmaya devam ederek sayısını oldukça arttırmıştır. 2021 yılında ise %35’lik hissesini Discovery kanalı satın almıştır.

Sıfır1, Sahipli, Behzat Ç. Yeşilçam, Yaşamayanlar, Alef gibi yapımlara sahip platformun daha bir çok buna benzer yapımları bulunmaktadır.

BluTV üyeliğine 2023 yılı itibari ile 29.90tl karşılığında sahip olabilirsiniz. Ancak yıllık üyelik yaptırdığınız taktirde aylık 15,90TL karşılığında bu hizmete sahip olabilirsiniz.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video adından da anlaşılacağı üzere Amerika kaynaklı Amazon firmasına ait bir video akış hizmeti olarak ülkemizde yeni yeni faaliyetine başladı. Bazı ülkelerde Prime Video aboneliği yeterli olurken bazı ülkelerde genel bir Amazon Prime üyeliği ile Prime Video hizmetine erişebilmeniz mümkündür.

Dünya çapında 150 Milyon abonesi ile Netflix’in en büyük rakiplerinden biri olan Prime Video ülkemizde yeni faaliyete girmesine rağmen hızlı bir yükseliş içinde. 7.90TL lik oldukça cazip sayılabilecek bir fiyata genel bir Amazon prime hizmeti sunan platformun ilk 30 günlük deneme sürümü olduğunu da belirtelim.

Prime Video hizmetini bilgisayar, Mobil uygulama, Akıllı TV uygulamaları, Xbox ve Play Station gibi platformlardan izleyebilirsiniz. Ayrıca bunun yanında özelleştirilebilir alt yazı seçenekleri oldukça beğeniliyor.

Puhu TV

Yerli içerik denince aklımıza gelen bir diğer platform BluTV den sonra PuhuTV oluyor. Ancak BluTV den ayrılan en önemli özelliği bedava olması. Puhu TV televizyonda yayınlanan dizilerin bir gün sonra platformda yayınlanmasının yanında eski türk filmlerini de bulabilirsiniz. 100 den fazla yerli film içeriğinin bulunduğu Puhu TV de yabancı film içerikleri bulunmadığını da belirtelim.

Exxen

Acun medya sahibi Acun Ilıcalı tarafından kurulan Exxen, aylık ücretli üyelik karşılığında içerik izleyebileceğiniz yeni bir platform. Yenilikçi girişimler ile adından sıkça söz ettiren Acun Medya dijital içerik platformlarına da el atarak çok kısa sürede hızlı bir ivme kazandı. Oldukça yüksek yatırımlar ile yayın hayatına başlayan Exxen her geçen yeni yapımlarla da arşivini genişletiyor. Eski ve beğenilen yerli yapımları da tekrar çekerek izleyici ile buluşturan Exxen bunun yanında Youtube üzerinde çok tutulan programları da kendi bünyesine çekerek izleyici kitlesini oldukça arttırdı. 1 Milyondan fazla abonesi platformun aylık üyelik bedelinin 9,90TL  olduğunu da belirtelim.

Bein Connect Türkiye

Bir diğer dijital içerik platformu Türkiye’de adını spor kanalları ile duyuran Bein Connect Türkiye oluyor. Ülkemizde çok tutulan dijital içerik sağlayıcı 2013 yılında kurulmuştur. 2017 yılında Digiturk ile birleşerek digitürk platformundan izleyicilerle buluştu. Yine mobil uygulama veya bilgisayar üzerinden yüzlerce kaliteli film ve diziye ulaşabileceğiniz gibi mobil uygulama üzerinden canlı TV izleme özelliğini de kullanabilirsiniz.

2023 tarihi itibari ile aylık olarak 14,90 TL ye sahip olabileceğiniz bein Connect aboneliğinde spor kanallarının da bulunduğunu belirtelim.

MUBI

Çok fazla yaygın olmamakla beraber dijital içerik tüketebileceğiniz diğer bir platform MUBI. Birbirinden farklı filmlere erişebileceğiniz MUBİ platformunda da ödüllü filmler ve festival filmlerini bulabileceğiniz bu platformda film izleyebileceğiniz diğer bir platform. Aylık üyelik ücreti 25,99 olan platforma eğer yıllık üye olmanız halinde 15,99TL lik bir fiyata geliyor.Bu şartlarda en pahalı üyeliğe sahip dijital platformalardan biri diyebiliriz.Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek
Ek