15 Eylül 2018
#10907140

Vestel Yerli Ve Milli Almakla Hatamı Ettim!

Geçen yıl yazlığım için Regal 5500 buzdolabı aldım. Nasıl olsa ardında koskoca Vestel güvencesi vardı. Bu yıl dolabı kullanmaya başladım ve dolabın yeteri kadar soğutmadığını fark ettim. Bir termometre alarak ısıyı ölçtüm. 10 derecenin altına düşmüyordu. Servis çağırdım. Gelen teknisyen suyun soğukluğuna bakarak buzdolabı sağlam dedi. Israrım üzerine arabadan termometresini getirterek ölçtü. 10.3 derecenin altına düşmediğini görünce dolabı pazartesi servise götüreceğiz dedi. Pazartesi servise giden dolap arıza yok, testte 3 dereceye kadar düştü voltajınızda problem vardır (230 volt ölçüldü, oynamada olmuyor.) denilerek hiçbir şey yapılmadan perşembe günü geri getirildi. Dünden beri 8-10 derece civarında olan dolap bugün 10 derecenin üzerinde. Cumartesi yine servis gelecek döngü devam edecek. Eski kültüstür dolabım aslanlar gibi 4-5 derece arasında soğutuyor. Dolabınız beni canımdan bezdirdi. Yenisi ile değişim istiyorum. Bu arada bozulan yiyiyeceklerimden hiç bahsetmiyorum.

Raşit Raşit 2.241 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Raşit'in Teşekkür Mesajı09 Ekim 2018

  Bugün gelen Uzman Teknik eleman Hilmi beye tsk. Ediyorum. Detaylı ölçümler yaptı. Sonuçlar dolabın normal çalıştığını gösteriyordu. Fakat Eylül ayında servis teknisyenlerince yapılan ölçümlerde 8.5 - 10.3 derece arasında gösteriyordu. Ancak 2019 yazında tekrar deneme şansım olacak. Eğer problem devam ederse garanti 2022 yılına kadar devam ettiği için tekrar arıza bildireceğim. Satışı yapan Buhara Ticaretten Mehmet Güvenir beyede ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum

 • Raşit25 Eylül 2018

  Yeterli soğutma yapmayan ve 2022 yılına kadar garantisi olan Regal 5500 A+ ck buzdolabım ile ilgili servis kaydı yapıldı. Gelen servis önce bu dolap sağlam dedi, sonra ölçüm yapılıp üst rafın 10 derecenin altına düşmediği görülünce atölyeye götürülmeye karar verildi. 3 gün sonra gelen taşımacılar bana hiçbir belge vermeden dolabı alıp götürdüler. Birkaç gün sonra Buzdolabınızda problem yok denilerek hiçbir şey yapılmaksızın geri getirildi. Problem devam edince şikayetim üzerine dolabıma testo isimli bir cihaz bağlanacağını ve 48 saat sonra bu verilerin Vestel'e gönderileceğini söylediler ve 18.09.2018 tarihinde dolaba bir cihaz koydular. (Ne hikmetse üst rafa değil de alt rafa ve en arkadaki buzun olduğu yere). Cihazda hiçbir LED’in yanmadığını görünce bu durumu videoya kaydettim. Cihaz üzerindeki koda bakarak İnternetten cihazı buldum ve kayıt sırasında Yeşil LED’in yanıp sönmesi gerektiğini öğrendim. (Zaten gelen teknisyende cihazı koymadan önce tereddüt yaşadığı için telefonla birisine sormuştu.) 48 saat sonra 20.09.2018 tarihinde cihazı almaya geldiklerinde bunu söyledim. Ben veriler Vestel'e gönderilmiştir. 1-2 gün içinde problem çözülür diye beklerken, 21.09.2018 tarihinde servisin patronu testo cihazı ile gelerek tekrar cihaz bağlanacağını söyledi. Dolabın kapısını açtı, bu dolap normal çalışıyor cihaz bağlamaya gerek yok gerekiyorsa 5. Kademede çalıştır dedi. 22.09.2018 tarihinde daha önce testo cihazını koyan ve almaya gelen eleman gelerek Vestel'in yeni ölçümler istediğini söyleyerek Voltajı ölçtü, resimledi (223 Volt). Derin dondurucuyu ölçtü, resimledi (-18 derece). Buzdolabı üst rafını ölçtü (10 derecenin üzerine çıkmasını beklemeden 8.5 derece resimledi) daha fazla beklemeye gerek yok, sizin gıdalarınızın bozulma sebebi bu, buzdolabının değişmesi gerekir diyerek gitti. 24.09.2018 tarihinde Vestel Müşteri Hizmetlerinden aradığını söyleyen bir bayan Vestel'in konuyu incelediğini dolapta bir problem olmadığını söyledi. Veri kayıt tarihi nedir diye sorduğumda 22 ve 23 ü diyerek cevap verdi. Cihazın 18-19 Eylülde takıldığını bahsedilen tarihlerde herhangi bir cihaz konulmadığını söylediğimde belki ben yanılıyorumdur diye cevap verdi. Testo cihazının kayıt yapmadığına dair videoyu istenildiği takdirde göndermeye hazırım. Bu kadar tutarsızlıktan sonra Vestel Edremit Servise güvenim kayboldu. Vestel’e 10 derece raf ısısının normal olup olmadığını soruyorum ve Duruma Vestel Merkezin El koyarak mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

 • Raşit24 Eylül 2018

  24.09.2018 Pazartesi günü saat 11.25 de (Bugün) 0 266 999 1698 no.lu telefondan Vestel Müşteri Hizmetlerinden aradılar. Testo cihazı ile yapılan ölçüm sonuçlarının normal olduğunu ve Buzdolabının normal çalıştığını söylediler. Bu arada görevli test tarihini sorduğumda 22 ve 23 ünde olduğunu net bir şekilde söyledi (Telefon kayıtlarından bu teyit edilebilir.). Ben bu tarihte dolaba test cihazının konulmadığını, tarihin 18 ve 19 Eylül 2018 olduğunu söylemem üzerine de belki ben hatalı söylemişimdir size kayıtları göndereyim diyerek (şu ana kadar herhangi bir kayıt gönderilmedi - Tekrar aradığımda hazırlıyoruz dediler - Bir mailin 3 saat ne hazırlığı sürebilr ki?.) diyerek geçiştirmeye çalıştı (19 Eylül gecesi her ihtimale karşı diyerek çektiğim ve kayıt ettiğine dair hiçbir ledin yanmadığı video kaydı mevcut). Halbuki 21 Eylül Cuma günü servisin patronu olduğunu öğrendiğim kişi gelerek test cihazı bağlamaya gerek yok, bu cihaz sağlam dedi. 22 Eylül Cumartesi günü 5 gün önce Testo cihazını bağlamaya gelen kişi gelerek Voltmetre ile şebeke gerilimini, derin dondurucu ve Buzdolabı üst rafı ölçerek 8.5 dereceyi görünce (daha yükselmesini beklemeden) gıdalarınızın bozulma sebebi bu, dolabın değişmesi gerekli diyerek gitti. 18-19 Eylül de konulan ve kayıt yapmadığı video kaydında açıkça görülen veriler 22-23 Eylül tarihlerinde nasıl alınabilir? Vestel; Bu iş farklı bir boyuta doğru gidiyor, lütfen bir an önce doğru olanı yaparak problemli olan ürünü değiştirin ve bana doğru dürüst soğuttuğunu gösteriniz. (Tabii eğer bütün Regaller böyle değilse.)

 • Raşit23 Eylül 2018

  Dün (Cumartesi) yine Servisten bir eleman gelerek Vestel in birtakım ölçümler istediğini söyledi. Önce voltajı ölçerek resimledi (225Volt). Sonra derin dondurucu kısmını ölçtü ve resimledi (-18 derece). Daha sonra dolabın üst rafını ölçtü. 8.5 dereceye gelince (10.5 dereceye kadar çıkıyordu) resmini çektikten sonra "daha fazlasına gerek yok, sizin gıdalarınızın niye bozulduğu belli. Dolabın değişmesi gerekir" diyerek gitti.

 • Raşit21 Eylül 2018

  2 aylığına geldiğim yazlığımda 1 aydır Vestel servis ile uğraşıyorum. Önce servise götürüp sağlam diye geri getirdikleri dolaba testo denilen bir cihaz bağlayıp Vestel'e göndereceklerini söylediler. Cihazı dolaba koydular fakat hiçbir led yanmıyordu. İnternetten konulan Testo cihazını buldum, kayıt sırasına yeşil led in yanıp sönmesi gerekiyormuş. 48 saat sonra cihazı almaya gelen servis elemanına cihazın ya şarjı bitik, ya da kapalı, kayıt yapmıyor dediğimde, bu böyle kayıt yapıyor, şu anda bile kayıt yapıyor dedi. Ayrıca cihazı buza en yakın yere koyuyorlarki soğutma normal çıksın. Halbuki üst raf 10 derecenin üzerinde -bunu gelen Vestel servis elemanı ölçtü. Ve dolabı servise götürüp hiçbir şey yok diye geri getirdiler.- ben veriler Vestel'e ulaşmıştır, bugün yarın konu çözülür diye düşünürken bugün Vestel'den bir servis elemanı daha gelerek (Her defasında farklı bir kişi geliyor) daha önce konulan Testo cihazının kayıt yapmadığını tekrar dolaba cihaz konulacağını söyledi. Daha sonra dolaba bakınca (ölçmeden) dolabın iyi çalıştığını anladı (! ) bu dolapların bu kadar soğuttuğunu, istersem 5. Kademede çalıştırabileceğimi söyledi. (Kullanım kılavuzunda 5. Kademenin hızlı soğutma olduğunu, hızlı soğumadan sonra normal konuma alınacağını göstermeme rağmen) sanki ilk defa buzdolabı kullanıyormuşum muamelesi yaparak çekip gitti. Halbuki ölçüm yapmaya bile gerek yok, şimdi eski dandik buzdolabımı kullanıyorum. Onda bozulmayan gıda ve sebzeler bu dolapta çürüyor veya bozuluyor. Yazlığımda 20 günüm kaldı. Anladım ki bu süre içinde bu iş bu servis ile çözülmeyecek. Artık Tüketici Hakem Heyetinin belirleyeceği bilirkişi ürünün sağlam veya hatalı olduğuna karar versin. Ben bıktım.

 • Regal Temsilcisi17 Eylül 2018

  Merhaba, Şikayet Yönetim Ekibimiz geri bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çalışıyor. Çözüm alternatiflerimiz ile birlikte en kısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

Ziyaretçi Yorumları