27 Kasım 2018
#11204474

Regal Çamaşır Makinesi Bunlar Arıza Değil Mi?

23/10/2018 tarihinde Vestel Regal'in en üst modeli olan, yeni model, gururla yerli dedikleri ecojet10123ty model çamaşır makinesini,3 ay memnuniyet garantisi ile aldım. Fakat daha 13 gün sonra, çamaşır makinesi müthiş bir gürültü ile bulunduğu yerden kendini dışarı attı, paylaştığım resimde mor renk ile daire içine aldığım yerden, ayak izlerinden, makinenin zıplayarak yerinden çıktığının ispatıdır. Servis geldi makineyi o şekilde gördü, kabul etti ve sarsıntılı çalıştığını video çekerek, merkeze bildirdi. İki gün sonra ise, yani çamaşır makinesi, daha 15 günlük iken, altından su boşalttı.


Makineyi yine aynı ellemeden servis çağırdık. Servis geldiğinde gördü. Servis menüsü ile kısa bir çalıştırma yaparak su kaçağını gördü ve videosunu çekerek, merkeze bildirdi. Hepsinin servis kaydı var. Durumu Vestel'e bildirdik ve yasal hakkımız olarak, ilk 1 ay içinde arıza çıkardığı için, makineyi geri alıp ücret iademizi istedik. Her zamanki süslü kelimeler ile, siz bizim için çok değerlisiniz, sizin için çok üzüldük sorununuzu çözmek için çalışacağız biraz bekleyin gibi güzel sözler. Sonuç, tam 16 gün oldu ve bugün arayarak, yetkililerimiz ile görüştük makinenizde böyle bir sorun olmadığını düşünüyoruz (bunlar bir sorun değil) bu yüzden isteğinizi yerine getiremiyoruz. Bir çamaşır makinesinde daha nasıl bir sorun olmasını istiyorsunuz. Makine gürültülü çalışıp, yerinden kendini dışarı atıyor, su ile çalışan elektrikli bir çamaşır makinesi, su kaçırıyor. Sizin sözünüze inanıp, bekledik ve tam 16 gün makinesiz kalıp, çamaşırlarımızı başka yerlerde, bin bir güçlükle yıkadık. Biz sadece size inandık, fakat siz hep yalan söyleyip bizi oyaladınız.


Yazıklar olsun size. Bizi niye 16 gün makinesiz bıraktınız. Slogan gururla yerli. Bu nasıl bir gurur? Tüketici kanununu yok sayıyorsunuz. Bunun neresi yerli, neresi gurur yazıklar olsun size. Elimdeki tüm belgeleri ve videoları, bütün sosyal medyada, uzun zamandır üyeleri olduğum, donanım haber, tavsiye forumu, gibi sitelerde en etkili şekilde paylaşıp herkesin görmesini sağlayacağım. Herkes gururla yerliyi görsün. Bütün resmi makamlara iletip, sizi şikayet edeceğim. Bunun hesabını vereceksiniz. Not: konu ile ilgili elimdeki videoların boyutları buraya uygun olmadığı için koymadım, fakat başta Youtube.com olmak üzere, her yerde paylaşacağım.

Akin Akin 7.431 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Akin03 Aralık 2018

    Vestel'den, Regal ecojet10123ty çamaşır makinesini 23/10/1018 tarihinde,3 ay koşulsuz iade kampanyası dahilinde aldık. Aldıktan 13 gün sonra, çamaşır makinesi sarsıntıyla yerinden kendini attı,15 İnci günde altından su boşalttı. Her iki arızadan servisi çağırdık, servis gördü, kayıt oluşturup videolarını çekerek, Vestel'e bildirdi. 3 ay koşulsuz iade hakkımızı kullanıp geri iade etmek istedik, bırakın memnun olmamayı, bir çamaşır makinesinde yaşanabilecek en kötü sorunları yaşadık. Fakat Vestel merkez bizi 19 gün bekletip, sonunda inceledik bunlar bir soru değil dediler. Makineyi zaten Tüketici Kanununa göre bile geri alıp ücret iadesi yapmaları gerekirken, kendi garanti verip kampanya yaptıkları 3 ay koşulsuz iade kapsamında bile makineyi geri almadılar. Sayın Vestel, gücünün yetmiyecegi, sözünü tutamadığın kampanyalar niye yapıyorsunuz. Hiç utanmıyor musunuz, kanunlara saygınız yok anladık, kendi 3 ay koşulsuz iade kampanyanıza bile saygınız yok. Size en basit şekilde (yazık) diyorum. Utanın diyeceğim ama utanmıyorsunuz. Sizden sadece kanunları uygulamanızı bekledim, fakat 2.329 Lira sizin için daha önemli geldi. Sizden artık hiçbir beklentim yok. Bütün yaptığınız kanunları Yok saymanızı, bütün sosyal ortamlarda videolu ve yazılı olarak bildirip, insanların, bizim yaşadığımız sorunları, sizden aldığımız gururla yerlinizi görmesini sağlayacağım.

  • Regal Temsilcisi27 Kasım 2018

    Merhaba, Şikayet Yönetim Ekibimiz geri bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çalışıyor. Çözüm alternatiflerimiz ile birlikte en kısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

Ziyaretçi Yorumları