06 Kasım 2018
Yorum Yap
#11115871

Reeder Gönderirken 70 TL, Ellerine Ulaşınca 280 TL Oldu

Reeder a8i Q2 tabletimin on off Flex soketi sorun verince piyasa araştırma yaptım ama bulamadım. Reeder yetkili servisi ile görüştüm. Soketin parasını yatırayım gönderin dedim. Olmaz ille ürünü bize yollayacaksınız dediler yolladım. Soket fiyatı 70 TL'demişlerdi. Sonra mesaj geldi arıza ücreti 280 TL! Aradım "beyefendi anakarta müdahale edilmiş anakartın da değişmesi gerekiyor" dediler. "Arkadaşım anakarta kendim müdahale ettim elektronikçiyim sorun değil ben ücreti yatırayım siz bana soketi gönderin isterseniz takmadan gönderin ben takarım" dedim "Öyle yapamıyoruz beyefendi ya anakartı da değiştireceğiz ya da bu şekilde iade edeceğiz" dediler. "Yaw arkadaşım çalışmazsa da ben malıma kefilim yanarsa 70 liram yansın sizden sadece Flex istiyorum neyse parası yatırayım gönderin tuşu" diyorum nuh deyip peygamber demiyorlar.


Piyasada o parçayı bulamıyorum. Şimdi tablet kaldı böyle. Şunu da söyleyeyim anakartta hiçbir sorun yok ben kendim ekranını 2-3 defa değiştirdim. Anakartada on of flexin girdiği soketin dış plastiğinde hafif çatlama olduğu için plastiği yapıştırdım. Yani hiçbir şekilde anakartın kendisine müdahale etmedim ve sorunsuzca çalışıyordu. Sadece Flex kablosunun kenarı hafif açıldığından dolayı sadece kabloyu değiştirmek istedim.


Oradaki 1 milimlik işlem için anakartı da değiştireceğiz dediler. Halbuki anakartta hiçbir sorun yoktu. Adamlar sırf o 1 milim işlemi gördükleri için test dahi etmeden 280 TL çıkardılar. İşten anlamayan biri olsam yerdim ama ben yıllardır bilgisayar ana kart tamiri işi yapan biriyim. Yazıklar olsun. Milleti nasıl kandırıyorlar? Paramızla rezil olduk resmen.

Mustafa Mustafa 1.734 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları