15 Nisan
#11848511

Ray Sigorta'nın Umursamazlığı!

14 gün önce evimizde yaşanan su patlaması sonucu bir eksper atandı. Bu eksperin hazırlamış olduğu dosyaya itiraz ediyorum. 5 gün önce müşteri hizmetlerine dosya yöneticisine bildirmesi için kayıt açtırdım. Eksper keyfi hareket etmekte bunu defalarca anlattım. Ray Sigorta hasar sorumlusuna hiçbir şekilde ulaşamadım. Dosyama "sigortalı onarım yapıldığı süre içerisinde Hilton Suit odada kalmak istediğini bu masrafların poliçesinden karşılanmasını talep etmiştir. Ancak talep poliçe teminatında değildir. Poliçede binanın oturulamaz hale gelmesi halinde (ağır hasarlı veya tam zayi) yeniden inşa süresi veya güçlendirme /onarım süresince gün ve limit sınırlaması ile makul olan masraflar teminatta olup, tesisat parke onarım işlemlerinin yapılması binanın oturulamaz hale gelmesi durumuyla örtüşmemektedir. " diye yazılmış evim 50 m2 ve tüm parkelerin altı su ile dolu evden eşyaların çıkarılması komple şapın kurutulması (ki bu yaklaşık 7/10 gün sürer deniyor) gerekmekte iken biz 2 yaşındaki bebeğimizle bahçede çadırda mı yaşayalım?


Müşteri hizmetlerini defalarca aradım, hasar sorumlusu ile görüşmek için bir dönüş alamıyorum. Ben poliçemi Ray Sigorta'dan kestirdim, dolayısı ile muhatabım Sirius Ekspertiz firmasında bulunan sorunlarınız karşısında kabaca kahkaha atan eksper değil. Eksper değişimi talebini yasal bir delil olması için buradan da paylaşıyorum. Bu sabah avukatımda eksperi arayarak aynı tepki ile karşılaştığını bana dava açmamız gerektiğini bildirdi. Dönüş sağlanmadığı takdirde yasal işlemlere önce bilirkişi daveti ile başlayacağımızı bilmenizi isterim.

Sinan Sinan 1.196 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Sinan16 Nisan

    Öncelikle sikayetvar.com sitesine sonra firmaya teşekkür ediyorum. Bu siteye şikayetimizi yazmadan önce firmada muhatap bulamamıştık. Şikayet sonrası çok hızlı bir şekilde firma bilgilendirme yapmış olup; sorunumu çözememiştir.

  • Ray Sigorta Temsilcisi16 Nisan

    Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz hakkında ilgili departmanımız tarafından sizinle görüşülerek açıklama yapılmıştır. Saygılarımızla, Ray Sigorta A.Ş. Müşteri Memnuniyet Merkezi 444 4 729

  • Ray Sigorta Temsilcisi16 Nisan

    Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz hakkında ilgili departmanımıza gerekli bildirimler yapılmıştır. Çözüm konusunda sizinle en kısa sürede iletişime geçilecektir. Saygılarımızla, Ray Sigorta A.Ş. Müşteri Memnuniyet Merkezi 444 4 729

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler