03 Nisan 2013 #1723499

Ray Sigorta Tatilde Yaşadığım Sıkıntının Parasını Ödemiyor!

7 Temmuz 2012 de Rokoko Travel ile gittiğimiz kabus dolu tatil sonrası, yetersiz, kusurlu ve eksiz hizmet aldığım için sigortayı yapan acenteye başvurdum. Firma yetkilileri ile yapılan 8 aylık görüşmelerin sonunda tatil sigortamızı yapan Ray Sigortanın "firma hakkında bilgi bekliyoruz" gerekçesiyle paraları ödemediğini iletti.


Konuyla ilgili Ray Sigorta da ilgili hanımla görüştüğümde konuyla ilgili bilgi beklediğini ve henüz hiçbir şeyin sonuçlanmadığını iletti. Neyi bekledikleri konusundaki soruların hiçbirine yeterli cevap alamadım. Sigorta ödeme yapmamak için 8 aydır işleri yavaşlatıyor ve bahanelerle müşteriyi oyalıyor. Gerekli belgeler firmaya iletildi.

Bilal 258 Okunma

Cevaplar

 • Bilal27 Mayıs 2014

  Bu sorunum, aradan geçen 2 yıl boyunca çözülmemiştir. Firma konunun üstünü kapamıştır. Yine olan tüketiciye olmuştur.

 • Bilal01 Ağustos 2013

  Ray sigorta'ya gerekli bütün evrakları daha önce e-mail ile ve Rafine Bilgi acentası aracılığı ile ilettim. İlettiğim evraklar içinde dilekçem, sigorta poliçesi (türkçe/ingilizce), elçilik tutanağı, rehber tutanağı, rezervasyon sözleşmeleri, tur sözleşmesi vardır. Ayrıca Ray Sigortanın iletişim bilgili olarak verdiği "444 4 729" numaralalı telefonu 31 temmuz 2013 arayarak hangi evrakların eksik olduğunu sorduğumda muhattap olacak herhangi birini bulamadım. İletişim bilgilerimi verdim ve hala aramalarını bekliyorum. Ray sigorta konuyu bu kadar detaylı bilmesine rağmen hala evrak isteyerek bir yıldan fazladır uzattığı süreçi daha da uzatmak istemektedir.

 • Ray Sigorta Temsilcisi31 Temmuz 2013

  Sayın Yetkili, Müşterimiz Hazine Müsteşarlığı'na da şikayetini yinelemiş olup, 15.07.2013 tarihinde Hazine Müsteşarlığı'na tarafımızca konuyu tekrar açıklar bir cevap yazısı ayrıca iletilmiştir. Bilal Bey'den talep edilen belgelerin tarafımıza iletilmesi durumunda ancak değerlendirmeye devam edilebileceği bilgisi Hazine yanıtımızda da müşterimize tekrar iletilmiştir. Saygılarımızla, Ray Sigorta A.Ş. Müşteri Memnuniyet Merkezi 444 4 729

 • Bilal31 Temmuz 2013

  Müşteri memnuniyeti diye birşey yok.

 • Bilal05 Nisan 2013

  Aynı grupta yer alan A. Bey'e ödeme yaparken şirketin iflas bilgileri neden beklenmemiştir. Telefonla görüştüğüm bayan onun yanlışlık olduğunu ve örnek alınmayacağını iletmiştir. Yan yana oturduğum başka bir mağdurun tazminatı ödenirken benim tazminatım neden ödenmiyor. Ayrıca benim tazminat talebim seyahat şirketinin iflas etmesi ile ilgili değildir. Kusurlu hizmet alımı ile ilgilidir. Bu durumda seyahat şifketinin iflas bilgilerinin beklenmesi gerekmemektedir.

 • Bilal05 Nisan 2013

  Sigorta kapsamında "firmanın iflası durumunda ödenecektir" diye bir ibare bulunmamaktadır. Firmanın iflas etmiş olması ya da olmaması müşteriyi ilgilendirmemektedir. Bu kesinlikle Ray Sigorta tarafından sunulan anlamsız bir bahanedir. Sigorta yaptırmanın temelinde mağduriyetin sigorta firması tarafından gidirilmesi vardır. Şirketin statüsü veya buna benzer birşey sigorta ile şirket arasında olan hukuksal sorunlardır. Bu hukuksal veya başka sorunlar müşteriyi kesinlikle bağlamaz. Ayrıca konuda bahsi geçen evraklar nedense 8 aydır bi türlü gelememiştir. Yasal yazışma sürelerinin 30 gün olduğunu da bu arada hatırlatmak isterim.

 • Ray Sigorta Temsilcisi05 Nisan 2013

  Sayın Yetkili, Şirketimize ulaşan tazminat talebinin Sayın Bilal A. ‘ın poliçesinde yer alan Seyahat Acentesinin İflası / Seyahat Acentesinden Kaynaklanan Hizmet Kusuru teminatı kapsamında değerlendirilmesi gerekmektedir. TURSAB’tan alınan bilgiler neticesinde T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Rokoko Turizm Seyahat Acentası’na ait seyahat acentalığı işletme belgesinin, 01.10.2012 tarih ve 208886 sayılı makam oluru ile iptal edildiği ve iflası ile ilgili herhangi bir bildirimin olmadığı bildirilmiştir. Sayın Bilal Arkan'ın tazminat talebine ilişkin Seyahat Acentesinin İflası teminatı kapsamı dahilinde değerlendirmenin tamamlanabilmesi için Acentenin iflas etmesi ve iflasın kanunen yetkili mercilerce ilanı beklenmektedir. Seyahat Acentesinden Kaynaklanan Hizmet Kusuru teminatı kapsamı dahilinde değerlendirmenin tamamlanabilmesi için Rokoko Turizm Seyahat Acentası’ndan no-show belgesi ve/veya hizmet kusuruna ilişkin imzalı kaşeli belgelerin temin edilmesi beklenmektedir. Tazminat talebine konu olan durum ile ilgili belgelerin beklendiği yönünde bilgilendirme 03.04.2013 tarihinde tarafımızca Bilal Bey'e yapılmış olup, söz konusu belgelerin iletilmesi halinde değerlendirmeye devam edebileceğimizi bilginize sunarız. Saygılarımızla, Ray Sigorta A.Ş. Müşteri Memnuniyet Merkezi 444 4 729

 • Ray Sigorta Temsilcisi04 Nisan 2013

  Sayın Yetkili, Müşterimizin konu ile ilgili şikayeti daha önce farklı kanallardan şirketimize ulaşmıştır ve konu hakkında ilgili departmanımıza gerekli bildirimler yapılmıştır. Çözüm konusunda müşterimiz ile en kısa sürede iletişim kurulacaktır. Saygılarımızla, Ray Sigorta A.Ş. Müşteri Memnuniyet Merkezi 444 4 729

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön