28 Mart 2019
#11774298

Ray Sigorta Sebepsiz Olarak Hasarımı Reddetti!

24.02.2019 tarihinde gece çok kar yağmasından ötürü, kendi şeridimde normal seyir halinde iken Ray Sigorta'san sigortalı İSFALT'a ait kar küreme aracı, aracımın üzerine kar fırlatmış ve aracımda maddi hasar meydana getirmiştir. Kaza sonrası tuttuğumuz tutanakta SBM tarafından Ray Sigorta'dan sigortalı araç %100 kusurlu bulunmuştur.
16 gün sonrasında tarafımıza hiçbir bilgilendirme yapılmadan Ray Sigorta dosyayı reddederek kapatmıştır. Red sebebi ise trafik sigortası teminatın sadece ölüm, yaralanma ve sakatlık tazminatlarını karşılayacağını, araca ait hiçbir hasarın ödenmeyeceğini söylemesidir. Ray Sigorta tarafından ne arandık ne sorulduk.


Dosya ile ilgili detay dahi vermeye tenezzül etmemişlerdir. Zorunlu Trafik Sigortası teminatlarının kaza sonrası araçların maddi hasarını ödemeyeceğini söyleyen çağrı merkezi personelleri ve sayın dosya sorumlusuna sormak istiyoruz; bunca yıldır yapılan trafik kazalarında trafik sigortası sadece ölümlü ve yaralanmalı kazaları mı ödemiştir? Araçların hasarlarını ödemek için farklı bir poliçe mi kesilmesi gerekiyor? Aracım ticari bir araçtır ve günlük kazancımı aya döktüğünüzde ve hasar ödemesini sebepsiz yere reddettiğinizi de eklersek büyük bir mağduriyete sebebiyet verdiğinizi belirtmek isterim. Dosyanın tekrardan açılarak konunun çözüme kavuşturulmasını beklemekteyiz.

Sadik Sadik 895 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Sadik04 Nisan 2019

    Sigortalı aracın ruhsatında kar küreme aracı olduğu yazmaktadır. Karayolu üzerinde işinden ötürü; yapmış olduğu işin sorumluluğunda kazaya sebebiyet vermiştir. Örnek vermek gerekirse bir kamyonun üzerindeki yükün karayolu üzerindeyken yapmış olduğu manevra ya da sürücünün hatasından kaynaklı olabilecek devrilmede aracın kasasında (ruhsatındaki kasa türüne göre) vereceği hasar sigorta şirketi tarafından tazmin edilmektedir. Daha açıklayıcı bir örnek vermek gerekirse damperi açık bir kamyonun üst geçite çarpması sonucunda oluşan hasarı sigorta şirketi ödemektedir. Sigortalı aracınızın da ruhsatında kar küreme aracı olduğu belirtilmiş ve aracı sigortaladığınız da aracın yapmış olduğu işin sorumluluğunu da üzerinize almış bulunmakta olmuyor musunuz? Hasarın tazmini konusunda desteklerinizi rica ederiz.

  • Ray Sigorta Temsilcisi29 Mart 2019

    Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz hakkında ilgili departmanımız tarafından sizinle görüşülerek açıklama yapılmıştır. Saygılarımızla, Ray Sigorta A.Ş. Müşteri Memnuniyet Merkezi 444 4 729

  • Ray Sigorta Temsilcisi29 Mart 2019

    Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz hakkında ilgili departmanımıza gerekli bildirimler yapılmıştır. Çözüm konusunda sizinle en kısa sürede iletişime geçilecektir. Saygılarımızla, Ray Sigorta A.Ş. Müşteri Memnuniyet Merkezi 444 4 729

Ziyaretçi Yorumları