Ray Sigorta Yanlış Yönlendirme Sonrasında Mağduriyet Yaşattı...

Kılıç Giray K. |

Eşimin aracına arkadan çarpıldı ve şahıs tutanak tutmadan, polisi beklemeden kaçtı. Polis kusuru karşı tarafa yazdı. Ben kazadan sonra iletişim hattını arayarak, bu durumda ne yapacağımı sordum ve net şekilde polis tutanağı varsa, yeterli olduğunu, sigortanın karşı taraftan rücu edeceğini söylediler. Ardından savcılıktan, 15 gün içinde itiraz edilebilecek, "kovuşturmaya yer yok" yazısı geldi.

Kaskoyu yenilemek için fiyat araştırması yaparken fiyatlar yüksek çıkınca öğrendim ki hasarın %50'si tarafıma yansıtılmış. Açıklama; karşı tarafın ifadesi olması gerekiyormuş. Eşim kaçan şahsın yakasına mı yapışacaktı, polis miyiz savcı mı? Kaldı ki, polis tutanağı yeterli diyen, servise yönlendiren, servise belgelere göre kabul eden kendileri. Ayrıca belge eksikliği bana bildirilmediği için savcılığa da zamanında itiraz edemedim. Hasar birimi ise iletişim hattı bu detayı bilmiyor olabilir diyor.

Etiketler :

Tedavi Kapsamı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 21 Eylül
  10:02

  Sayın Yetkili,
  20 Eylül tarihinde müşterimiz aranarak konuya yönelik açıklama yapılmıştır.

  Saygılarımızla,
  Ray Sigorta A.Ş.
  Müşteri Memnuniyet Merkezi
  444 4 729

 • Kılıç Giray K.
  21 Eylül
  08:53

  Merhaba,

  dün, karşı tarafın uzlaşmaz tavrını aktarmak, belge eksikliği ve prosedür nedeni ile konunun neden çözülemediğinin tarafıma anlatılması için tekrar arandım ve yeniden ilettim;
  Belge vs... konusu doğrudur, haklıdır bunu ben bilemem... Ancak ben, bu durumda ne yapacağımı bilmiyorum diyerek, müşteri iletişim hattını aradığımda tarafıma polis tutanağının yeterli olduğu iletildi. İletişim merkezinin bu detayı bilmiyor olması müşteri olarak beni ilgilendirmez. Ayrıca servise evrak kabulünde veya işlem sonrasında bana bu eksiklik bildirilseydi itiraz hakkımı kullanır, konunun ve şahsın yasal yollardan peşine düşerdim. Şu anda yapabileceğim bir şey kalmadı ve sigortanın eksik bilgilendirmesi, yanlış yönlendirmesi nedeniyle mağdur oldum.

 • 19 Eylül
  16:07

  Sayın Yetkili,
  Müşterimizin konu ile ilgili şikayeti daha önce farklı kanallardan şirketimize ulaşmıştır ve konu hakkında ilgili departmanımıza gerekli bildirimler yapılmıştır. Çözüm konusunda müşterimiz ile en kısa sürede iletişim kurulacaktır.

  Saygılarımızla,
  Ray Sigorta A.Ş.
  Müşteri Memnuniyet Merkezi
  444 4 729