Ray Sigorta Ödeme Yapmadı Hala!

Muhittin A. |

Ray Sigorta'nın 34426*** poliçe no.lu araç kasko sigortası müşterisiyim. 24.03.2016 tarihinde trafik kazası sonrasında aracımın perte ayrıldığını ve ihale açacaklarını ve yaklaşık bir hafta-10 günlük sürede konunu çözümleneceğini söylediler.

İlk olarak kaza sonrası ikame araç klozu maddesinde yazmamasına rağmen yedek araç tahsis etmediler. (Araç perte ayrıldığında yedek araç uygulamasının olmadığını söylediler. Poliçede kesinlikle böyle bir açıklama bulunmamaktadır)

Bu olumsuz durumu kabullenmek zorunda kalmamız sonrasında yedek araç verilmemesi nedeni ile arkadaşlara ricalarda bulunmak sureti ile iş yerine gitmeye çalışmaktayız. Bu durum 1-5-7-10 ve bugün itibarı ile 17 gündür devam etmekte ve Ray Sigorta'dan şu ana kadar bir bilgi gelmemekte. Ray Sigorta'nın 1010160**** no.lu hasar dosyasına ait gerçek değerini en kısa sürede ödemesini beklemekteyiz.

Etiketler :

Ödeme Yapmama Çağrı Merkezi Bilgilendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Muhittin A.
  02 Mayıs
  14:42

  ray siğorta mı? aman haaa!
  Kesinlik ile tavsiye etmiyorum.
  Pert olan aracımın gerçek piyasa değerini ödemedikleri gibi, ödemeyi taahhüt ettikleri (mail ve mesaj ile ödemeyi taahhüt ettikleri) tutarı aşağıda belirttiğim yalan, dolan, aldatma türü cevaplar vermek sureti ile şu ana kadar ödemediler. Pert olan eşimin aracının yerine almış olduğum araç ödemesini sözlü ve yazılı (mail ve mesaj ile belirttikleri) günde ve sonrası 3 günde de yapmadıkları için büyük sorun yaşamaktayım.
  Yalan, dolan, aldatma, telefona çıkmama, cevap vermeme, ilgili ile görüştürmeme IBAN numaranız yanlış (ki doğru olduğunu sonradan kabul ettiler), sistemimizde sorun var, daha aklıma gelmeyen onlarca yalan dolan bir şirket.

 • Muhittin A.
  14 Nisan
  10:25

  Evet şirket dönüş yaptı ama piyasa değerinin çok altında ödeme yapacağını söylemekte.
  Trafik kazası sonrasında pert olan araç için piyasa değeri üzerinden ödeme yapılacağı bilgisi verilmişti. fakat nasıl bir piyasa değeri araştırılması yapılıyor ise 26.000 -27.000 TL civarında piyasa değeri olan (Kazadan 1 hafta önce 25.500 TL teklif verilmişti) 22.000 TL'değer hesaplamakta ve bu tutar üzerinden ödeme yapabileceklerini söylemekteler.
  ray siğarta dan araç kasko siğortası yaptırma düşüncesi olanların, benim yaşadığım bu sorunları da göz önüne almaları ve bu doğrultuda sigorta firması seçmelerini tavsiye ederim

 • 14 Nisan
  10:15

  Sayın Yetkili,
  Konu hakkında ilgili departmanımız tarafından müşterimiz aranarak açıklama yapılmıştır.

  Saygılarımızla,
  Ray Sigorta A.Ş.
  Müşteri Memnuniyet Merkezi
  444 4 729

 • 12 Nisan
  11:15

  Sayın Yetkili,
  Konu hakkında ilgili departmanımıza gerekli bildirimler yapılmıştır. Çözüm konusunda müşterimiz ile en kısa sürede iletişim kurulacaktır.

  Saygılarımızla,
  Ray Sigorta A.Ş.
  Müşteri Memnuniyet Merkezi