06 Eylül 2013

Ray Sigorta Kaskomu Habersiz İptal Etmiş!

3445 acente numaralı t** m** Ray Sigorta acentenizden 01 cfr** plakalı aracıma 14/03/2013 tarihinde 34196767 numaralı kasko poliçesi yaptırdım. 23/08/2013 tarihinde aracım kaza yaptı. Aracımı servise çektirdim ve hasar tespiti yaptırıp kasko poliçemi ibraz ettim. Ertesi gün servis beni arayıp kasko poliçemin iptal edilmiş olduğunu söylediler.

Poliçem yapıldığı gün iptal edilmiş ve aynı gün 34196845 numaralı yeni bir poliçe yapılmış. Bu poliçede 17/07/2013 tarihinde tekrar iptal edilmiş. Kaza yaptığımı öğrendiklerinde de 27/08/2013 tarihinde Güneş Sigorta'dan 207168808 numaralı yeni bir poliçe düzenlemişler. acentenizin sorumsuzluğu yüzünden mağdurum. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

Volkan 341 Okunma

Cevaplar

 • Volkan12 Eylül 2013

  Ray Sigorta Yetklileri ile Acente sahipleri arasında kişisel bir ilişki dostluk olduğu konuşmalarından net anlaşılıyordu. Soruna objektif yaklaşmadılar.

 • Volkan06 Eylül 2013

  Dahası bu acente ödeme yapmadığını iddia ettiği için poliçesini iptal ettiği müşterisinin kaza yapmış olduğunu öğrendikten sonra aciliyetle kazadan hemen sonra serviste yatan kazalı arabasına farklı bir Sigorta şirketinden Kasko poliçesi düzenleyecek. Ve Şikayet konusu yaptığımı öğrendikleri gün gene poliçemi aciliyetle tekrar iptal edicekler. Ve Ray Sigorta Yetkileri çıkıp bana hala acentemizden mesul değiliz diyecek. Bu iddialarımın doğruluğunu Tramer denen sistemden sizlerde rahatlıkla sorgulayıp görebilirsiniz. Şirketinize olan inancım tam. Sorunuma ve şahsıma yapılmış olan bu hukuksuzluğa gereken önemi gösterip gerekeni yapacağınıza inanıyorum. Ve sorumlu, haklarını bilen bir vatandaş olarak bu işin peşini bırakmayacağıma emin olun.

 • Volkan06 Eylül 2013

  Acente 100 de 100 haksız ve sorumsuz. Fakat şirketimizin bir kabahati yok. Hukuk yolları açık. Bana yapılan bilgilendirme aynen bu şekilde. Acenteniz sizi temsil etmiyor mu? Bu şekilde kendinizi savunmanız etik mi? Ayrıca Ray sigorta bölge Müdürlüğüne kendim bizzat gittim. Yetklilerinizle Acente sahipleri arasında kişisel bir ilişki dostluk olduğu konuşmalarından net anlaşılıyordu. Soruna objektif yaklaşmadılar. Bir acente düşününün bir kasko poliçesi düzenleyecek ve o poliçeyi müşterisine verip yolladıktan sonra iptal edecek ve yeni bir poliçe düzenleyecek , yeni poliçeyi müşteriye vermeyecek , müşteri iptal edilmiş poliçe ile seyehat edecek. Ve 5 ay boyunca kuruş ödemediklerini iddia ettikleri poliçeyi yürürlükte tutacak ve ardından iptal edecek. Dahası var kazadan

 • Ray Sigorta Temsilcisi06 Eylül 2013

  Sayın Yetkili, Müşterimizin konu ile ilgili şikayeti 5 Eylül tarihinde farklı kanallardan şirketimize ulaşmıştır ve belirtmiş olduğu problem ile ilgili müşterimize ilgili bölgemiz aracılığıyla bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, Ray Sigorta A.Ş. Müşteri Memnuniyet Merkezi 444 4 729

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön