Rapsodi Home Kusurlu Ürün!

Hüseyin K. |

Masko mobilyacılar sitesi B 20 Blokta bulunan Rapsodi Mobilya' dan almış olduğum ürünler eksik ve kusurlu teslim edilmiştir. Teslimat esnasında eksik ve kusurlu olan ürünleri fatura üzerine not edilerek teslim aldım.

Sonrasında mağazada yetkilisi M. bey ile yapmış olduğum görüşmede yasal hakkım olarak 30 iş gününü geçmediği için bu ürünlerden Ayıplı olan Yemek masası ve Konsol için ödemiş olduğum bedelin iadesini talep etmiş olmama rağmen fabrika ile görüşeceğini ve onay gelirse iadeyi yapabileceklerini söyledi. Bugünde onay verilmediğini iadenin söz konusu olmadığını söylemekteler.

Etiketler :

Eksik Ürün Teslimi Kusurlu - Defolu Ürün Teslimi Ürün İade

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Hüseyin K.
  04 Temmuz
  14:25

  1-Yemek masası kırık Kullanamıyorum
  2-Yatak odasının etejerin iç montaj takımları gelmedi etejer bir odanın ortasında darmadağın duruyor
  3-konsolun montaj aksesuarları yok kapaklar açılmıyor.

  benim sizden aldığım mobilyalar benim beklediğim faydaları azaltmıyor ortadan kaldırıyor siz halen kalkmış ''KİŞİNİN İSMİNE ÖZEL ÜRETİM SÖZ KONUSU OLDUĞU İÇİN ÜRÜN İADESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR'' diyorsunuz
  ilk arabanız kaç ay sonra gelir ?
  kesin tarih vere bilecek misiniz?

  iade alınan ürünlerle ilgili örnekler var bunlar neden iade alındı?

  iade alınan ayıplı mal örneği:
  http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1681766/rapsodi-home-para-iadesi-yapmiyorlar/w63fd


  benim maduriyetimi nasıl gidermeyi düşünüyorsunuz lütfen sorularıma mantıklı ve makul cevap veriniz kopyala yapıştır yaparak onlarca kişiye verdiğiniz kalıplaşmış cevap istemiyorum.

 • Hüseyin K.
  04 Temmuz
  14:13

  7487 TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN
  Kanun Numarası : 4077
  Kabul Tarihi : 23/2/1995
  Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 8/3/1995 Sayı : 22221
  Yayımlandığı Düstür : Tertip : 5 Cilt : 34 Sayfa

  İKİNCİ KISIM
  Tüketicinin Korunması ve aydınlatılması

  Ayıplı Mal Madde 4- (Değişik: 6/3/2003-4822/4 md.)
  Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.
  Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

  SN: RAPSODİ yetkilisi siz şimdi bu kanunlar beni bağlamaz ben iade almıyorum mu diyorsunuz?

 • 03 Temmuz
  18:05

  SYN YETKİLİ,

  ÜRÜN TESLİMİNDE MÜŞTERİMİZİN ÜRÜNLERİNDE SIKINTILI ÇIKAN PARÇALAR DEĞİŞTİRİLECEK OLUP İLK ARACIMIZLA MAĞAZAMIZA GÖNDERİMİ YAPILACAKTIR.DİĞER ŞEKİLDE FİRMAMIZDA KİŞİNİN İSMİNE ÖZEL ÜRETİM SÖZ KONUSU OLDUĞU İÇİN ÜRÜN İADESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.BİLGİNİZE.

  RAPSODİ MOBİLYA