05 Mart
#11674360

Quick Sigorta Kaynaklı Yaşamış Olduğum Mağduriyet!

Dosya numarası: 201910100300-1
28.12.2018 tarihinde Quick Sigorta tarafından sigortalanmış resmi plakalı PTT motorsikleti tarafından yapılmış kazaya ait mağduriyetim oluşmuştur. Kaza, ofisimin önünde park halindeki aracıma motorsikletin düşmesi sebebiyle gerçekleşmiş, ben de olay yerine sonradan gelmiş bulunmaktayım. Resmi plakalı araç olması sebebiyle kaza tutanağı trafik polisleri tarafından, benim müdahil olmadığım şekilde tutulmuştur.
Bu tutanak ile eksper onayı alınmış, Tramer kaydı oluşturulmuş, tamir işlemleri başlamış hatta sigortanın ilgili parçaları temin etme süreci beklenmiştir (15 gün boyunca aracım beklemiştir). Sonrasında tamir işlemi tamamlanmış, tamir faturası alınmış ve Quick Sigorta'ya ilgili yansıma faturası da kesilmiştir.
Buraya kadar her şeyin kabul edilebilir olduğu durum, Quick Sigorta genel merkezi tarafından dosyanın "motorun park halinde olması sebebiyle" gerekçesiyle reddedilmesi ile mağduriyetim haline gelmiştir.
İlgili mevzuat belirtilerek motorun çalışmıyor olması sebebiyle durumun kaza olmadığı açıklaması yapılmıştır. Kaza tutanağında, park halindeki motorun çıkartılması sırasında motorun kayıp düşmesi olarak geçmektedir. Sürücü aracın başında ve araç sürücü kontrolündedir, çalışıp çalışmadığını bilmemem ile birlikte bunun "para ödememe" bahanesi olarak sunulmasını zaten yanlış buluyorum.
Genel merkez tarafından eksperin onaylamış olması durumunu (ki onay merkezden alınmıştır) yapılan "eksperin iyi niyeti" açıklamasını ise komik buluyorum. Sanki kendisi benim personelim.
Çözüm olarak da haklı olduğum, PTT'ye dava açabileceğim ve personelden hasarımı karşılamasını sağlayabileceğim belirtilmiştir. Asgari ücret seviyesinde maaş alan dağıtım personelinin bir aylık maaşını böyle bir durum sebebiyle talep etmeyi/almayı da asla kabul etmiyorum.
Dosyanın reddedilme durumu işlemlere hiç başlanmadan önce yapılsaydı itirazım bu kadar büyük olmazdı. En azından aracıma ait Tramer kaydı oluşturarak aracımın değerini düşürmezdim, tamir benim kontrol edeceğim/ödeyebileceğim zaman ve şekilde gerçekleşirdi, sigorta şirketi tarafından parçayı temin edip gönderiyoruz şeklinde bekletilmezdim.
Dosyanın tekrardan incelenmesini ve mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum. Quick Sigorta'yı ilk kez duyuyorum, ancak verdiği izlenimden daha profesyonel bir firma olmasını ümit ediyorum.

Hüsamettin Hüsamettin 1.993 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Hüsamettin12 Temmuz

  Muhteşem firma Quick Sigorta, olaydan 7 ay sonra "kendi dahil olduğu" tamir sürecindeki 100 TL'lik kaporta tamir masrafını da (Tamircimden aldığım bilgiye göre Oto King üzerinden ödenmiş olabilir) "avukat" üzerinden talep etmesini de çok güzel bilmiş. Ofisinde çalışırken aracına çarpılan şahıs olarak, hatalı şahsın sigorta şirketi tarafından bu kadar planlı "para tırtıklama" faliyetini de muhteşem buluyorum. Mağduriyetimi bir üst seviyeye nasıl taşıyabiliriz diye kafa yoran firma. Muhteşem firma Quick Sigorta.

 • Quick Sigorta Temsilcisi06 Mart

  Hasar ihbar esnasında hasarın oluş şekline göre dosya açılmamaktadır. Öncelikle dosya açılır, gerekli incelemeler yapılır ve daha sonra dosya olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirilir. Yapılan inceleme sırasında, ilgili hasarın trafik sigortası şartlarına uygun olmaması nedeniyle dosya reddolarak kapatılmıştır. Quick Destek Ekibi'ne www.facebook.com/quicksigorta , www.twitter.com/quicksigorta ve www.instagram.com/quicksigorta hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Güzel günler dileriz. Saygılarımızla, Quick Destek Ekibi

 • Hüsamettin06 Mart

  Quick Sigorta'nın buradaki asıl yanlışı bu durumu işlemlerin sonunda "sürpriz" şekilde çıkarmasıdır. Kendisi parça temini aşamasına bile gelmiştir. Bu kadar "amatörce" davranarak sigortalının küçük bir anlaşma ile de çözebileceği durumu, tüm sigortalı tamir sürecinin işlemesine göz yumarak (kendisi de bu sürece katılarak) hem sigortalının hem de kazaya karışan diğer kişinin mağduriyetine sebep olacak şekle getirmiştir. Sadece hukuksal haklılıktan bahsederek yaptığınız hataların üstünü örtmeye çalıştığınızın da fark edileceğini umuyorum. Yarattığınız ve belirtmiş olduğum mağduriyetlerim hala geçerlidir, hakkımı da helal etmiyorum. Motorsiklet sigortasını Quick Sigorta'dan yapan/yapacak ve bu gibi durumlarla karşılacak sürücülerin sigorta şirketlerine güvenmemesi adına şikayetim burada kalacaktır. Sigorta şirketiniz yüzünden hem "sürpriz" yüksek ödemeler yapabileceksiniz, hem de karşı tarafın vebalini alacaksınız.

 • Quick Sigorta Temsilcisi06 Mart

  Hüsamettin Bey'in şikayeti incelenmiştir. ''İlgili kaza tutanağı incelendiğinde, motorun kaldırılıp düşürülmesi trafik kazası niteliğinde olmadığından tazminat talebinin reddedilmesinde hukuki sakınca görülmemiştir. İlgili hasar trafik sigorta şartlarına uygun olmadığı için reddolunarak kapatılmıştır.” Quick Destek Ekibi'ne www.facebook.com/quicksigorta , www.twitter.com/quicksigorta ve www.instagram.com/quicksigorta hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Güzel günler dileriz. Saygılarımızla, Quick Destek Ekibi

Ziyaretçi Yorumları