QNB Finansbank Yıllık Kart Aidatı Tahsilatı!

Leyla Leyla1 ay önce

Sonu 9025 ile biten adıma ait kayıtlı kredi kartımdan 16.8.2020 tarihinde 162.00 TL yıllık kart ücreti kesintisi yapıldığını ekstram da gördüm, müşteri temsilcimi arayıp bunun yasal olmadığını ve bu kartı banka personeli ( saha elemanı) çalıştığım ıs yerime gelerek ulaşması gereken bir kota olduğunu ve puan toplaması gerektiğini yalvar yakar anlatırken almam için, kullandığım taktır de de asla yıllık kart aidatı kesintisinin olmayacağını özellikle vurgulamıştır ve buna istinaden aldım, sayfalarca kağıt imzalamadım  haliyle o sayfalarca kağıdı okuma sansım yoktu herkes gibi. Bu kart aidatı kesintisini gördükten sonra o sözleşmenin emsaline ulaştım çünkü müşteri temsilcisi arkadaş sözleşmeniz de var demişti ama yoktu. Aidatın iptalinin istedim ama hiçbir şekilde yardımcı ve yapıcı olmadı.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme, 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son kararına göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde kart ücretinin iptal edilip tarafıma iadesini bekliyorum. Aksi takdirde tüm yasal haklarımı kullanıp Tüketici Hakem Heyetine şikayet edeceğimi ve kartımı iptal edeceğimi bildirmek isterim.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

QNB Finansbank Logo QNB Finansbank 1 ay önce

Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Bize aşağıda ilettiğimiz kanallardan her zaman ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. - 0850 222 2 900 Finansçı Sizi Dinliyor Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - https://www.qnbfinansbank.com/ internet sitemizde yer alan “ Bize Yazın” formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @qnbfbdinliyor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan Mesaj bölümü - 7/24 hizmet veren 0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, QNB Finansbank

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler